Wpis z mikrobloga

  • 0
@In-Cel tak naprawdę to trochę masz, konkretne hobby itd potrafi zwiększyć całkiem sporo IQ no ale to się nie dzieje z dnia na dzień
  • Odpowiedz
@Sinti: Trochę. Hobby? Mi IQ potrzebne jest potrzebne bym se Kapitał przeczytał, a nie składał klocki lego, to mogę robić i dzisiaj.
  • Odpowiedz
@In-Cel: albo ja nie rozumiem albo ty, chodzi mi po prostu o to że były badania na ten temat i w skrócie robienie inteligentnych rzeczy podwyższa IQ, tylko wiadomo to trwa lata, ale jednak + z tego co kojarzę to o nawet sporo, więc też nie możesz do końca powiedzieć że nic zrobić nie możesz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Sinti:

Intelligence test scores and educational duration are positively correlated. This correlation could be interpreted in two ways: Students with greater propensity for intelligence go on to complete more education, or a longer education increases intelligence. We meta-analyzed three categories of quasiexperimental studies of educational effects on intelligence: those estimating education-intelligence associations after controlling for earlier intelligence, those using compulsory schooling policy changes as instrumental variables, and those using regression-discontinuity designs
  • Odpowiedz
@In-Cel: oj już nie pamiętam to był jakiś filmik popularno naukowy ale z badaniami w źródłach, chyba nie ten co wklejam ale łap
ale pamiętam, że były tam nawet chyba większe liczby niż tutaj podane

poza tym co ty mi tu walisz w uja z iq jak umiesz wyszukać badanie naukowe i znaleźć ważny fragment, już najprawdopodobniej jesteś inteligentniejszy niż przeciętna osoba -.-
Sinti - @In-Cel: oj już nie pamiętam to był jakiś filmik popularno naukowy ale z bada...
  • Odpowiedz
@Sinti:

poza tym co ty mi tu walisz w uja z iq jak umiesz wyszukać badanie naukowe i znaleźć ważny fragment, już najprawdopodobniej jesteś inteligentniejszy niż przeciętna osoba -.-


Otóż nie, ja już byłem w dokładnie takiej samej sytuacji. Wklepałem "education influence on intelligence" i był to drugi wynik w szukajce.
  • Odpowiedz
@haosik: Mnie się wydaje, że przyszedł po prostu taki trend. Czyli jeżdżenia facetom po ich wzroście (kobiet jakoś się nie tyka).
Wcześniej był rozmiar penisa (tak pamiętam reklamy np. Subwaya że 4 cale nie zadowolą nikogo. Czyli u nich jest 7 czy ileś tam).
Był też trend wychwalania markowych ubrań, mamoniarstwo. Za jakiś czas przyjdzie co innego. Po prostu co jakiś czas media instalują wentyl na społeczne frustracje.
  • Odpowiedz