Wpis z mikrobloga

@LillXte: To Zachodni świat ma pochylić pokornie głowę, bo "to tylko odwet, nic się nie stało" ? Skoro islamistom tak prędko do wojny zamiast do dyplomatycznego rozwiązywania sytuacji, to chyba wiedzą, w co się bawią i czym to grozi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin Przecież na samym początku po ataku Hamasu jak Izrael odpowiedział to tak właśnie cały zachodni świat głowę pochylił że to tylko odwet. Ale to pewnie co innego. Ja sam oczywiście jestem przeciwny wojnom bo zazwyczaj giną niewinni ludzie ale denerwuje mnie na sile wybielanie pewnego państwa
  • Odpowiedz
@LillXte: Większość ludzi zdaje sobie sprawę, co odwala Izrael. Poparcie wynika z prostego faktu, że świat islamski to sojusznik Rosji, a więc - pośrednio - zagrożenie dla Polski. I lepiej dla naszej sfery kulturowej, by islam nigdy nie odniósł większego sukcesu, w tym militarnego.
  • Odpowiedz
@LillXte: tam odbywała się narada wojskowych irańskich. Strażnicy rewolucji mają jednostkę specjalną do działania w syrii, iraku, wspomagają też swoje bojówki w Libanie, wspomagają Huti i hesbollach. Oni nie byli tam pograć w chińczyka. Iran dostarcza broń do różnych ugrupowań. Ten atak nie wziął się z próżni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin z tego co wiem to Iran nie był wrogo nastawiony w stosunku do nas, a podczas 2 wojny światowej nawet pomagali Polakom np. w ewakuacji 100k żołnierzy polskich z zsrr. A o Izraela regularnie słyszymy wyzwiska od antysemitów. Ja nie popieram osobiście żadnej ze stron i może polski rząd powinien tak samo? Zamiast gratulować Izraelowi to powinni wezwać do zawieszania broni i prowadzenia rozmów dyplomatycznych.
  • Odpowiedz
podczas 2 wojny światowej nawet pomagali Polakom np. w ewakuacji 100k żołnierzy polskich z zsrr.


@LillXte: To było przed rewolucją islamską + Iran został do tego przymuszony. Równie dobrze możemy się zastanawiać nad stosunkami polsko-krzyżackimi. Iran przed rewolucją był prozachodni, a społeczeństwo względnie normalne. Teraz masz tam kilka dekad prania mózgu. Ludzie, którzy przyjmowali Polaków po wojnie, już dawno nie żyją. Są za to islamscy fanatycy.

Jak dla mnie to zarzuty
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin wykop to inny świat. Ale pomyśl sobie jak się czuja osoby które pomagały Żydom podczas 2wś (żyją takie jeszcze) a teraz mówią o nas ze jesteśmy antysemitami? Tak wie było to 80 lat temu ale oskarżanie jakiegoś kraju który wspiera nas na arenie międzynarodowej o antysemityzm bo jakiś chłop zgasił świeczek w sejmie jest conajmniej nie na miejscu
  • Odpowiedz
@LillXte: Mówimy o zjawisku na szczeblu szerszym, niż wybryk pojedynczego odkleja. Wchodząc np. na komentarze na youtube pod filmikami o Braunie masz setki komentarzy, z których znacza część przejawia niechęć i wrogość wobec Żydów. Czy aż taką nadinterpretacją jest stwierdzenie, że ta konkretna grupa społeczna (której Braun jest reprezentatem) ma właśnie taką postawę?

Antysemityzm istnieje, jest silny na wykopie, a że nie reprezentuje większości społeczeństwa - to jasne. Ale jest zauważalny
  • Odpowiedz
Mówimy o zjawisku na szczeblu szerszym, niż wybryk pojedynczego odkleja.


@Yuri_Yslin: Tylko to również dotyczy prorosyjskości Izraela- to nie tylko ambasador, ale całe pokolenie i znaczy procent obywateli Izraela o pochodzeniu rosyjskim, również w rządzie, który powinien zostać rozliczony za przejęcie sądów jak i zbrodnie wojenne. Izrael z naszej perspektywy również nie jest korzystny tym bardziej, że chce pchnąć Palestyńczyków istniejącym mostem powietrznym z Egiptu na Białoruś, jak to Rosja do
  • Odpowiedz
  • 1
@PanieAreczku Iran ma tyle wspólnego z Arabami co Izrael z przestrzeganiem praw człowieka


Wszyscy chętnie poprawiają, że pochodzenie etniczne mają różne, ale OGÓLNIE to wspólnego mają zajebiście dużo. Na czele z islamskim #!$%@?, państwem opartym o szariat i finansowanie islamskiego terroryzmu.
  • Odpowiedz