Wpis z mikrobloga

Choć łysienie jest bardziej powszechne u mężczyzn to dotyka też kobiey i powiem wam, że w ich przypadku to wygląda gorzej miejscami niż u faceta np. na takim jednym wydziale na uczelni widziałem taką dziewczynę, która miała taką łysą krechę na włosach, że niejedna emerytka wprowadziłaby ją w kompleksy swoją fryzurą, ale to jeszcze nie wszystko, bo od tej łysej krechy odchodziła jeszcze jedna łysa krecha na bok i powiem wam, że tak współczuje łysiejącym kobietom, bo nie mogą się ogolić na łyso, gdyż wtedy wyglądają jak dziwoląg i odbija się to na ich wyglądzie zewnętrznym, a jedyne deski ratunku to przeszczep albo chociaż peruka i łysy/łysiejący facet nigdy nie będzie wyglądał jak łysiejąca kobieta.
#rozowepaski #studbaza #takaprawda #lysienie
  • 25
  • Odpowiedz
@NiebieskiMiszmasz: no to co ze łysa? Łysa też sobie kogoś znajdzie bez żadnego problemu. Łysiejący facet i do tego z potencjalnie innymi wadami i tak ma duzo bardziej #!$%@? z perspektywy rynku matrymonialnego
  • Odpowiedz
no to co ze łysa? Łysa też sobie kogoś znajdzie bez żadnego problemu. Łysiejący facet i do tego z potencjalnie innymi wadami i tak ma duzo bardziej #!$%@? z perspektywy rynku matrymonialnego


@dam2k01: Nie potrafię sobie wyobrazić faceta, który by leciał na łysiejącą babkę, a na pewno nie w takim stopniu jak na tę,którą widziałem, a na łysą kompletnie to już bardziej.U mężczyzny liczą się bardziej takie rzeczy jak kształt twarzy
  • Odpowiedz
jaki problem chodzić w peruce?


@A_R_P: Żaden, ale chodzi mi po prostu o to, że kobieta łysiejąca bez wyłożenia pieniędzy nie jest w stanie nic ze swoją łysiną nic zrobić, bo peruka to jest wydatek przecież
  • Odpowiedz
@NiebieskiMiszmasz znam dwie dziewczyny borykające się z tym problemem tzn. całkowicie łyse, jedna ma tak na stałe, chodzi w peruce, ale takiej naturalnej, to koszt kilkudziesięciu tysięcy zł. Żyje normalnie, ma męża, dziecko. Włosy nigdy nie odrosną. Druga też była całkowicie łysa, jednak włosy odrosły po kilku latach. Obie mają piękne rysy twarzy, wystające kości policzkowe, piękne oczy itp.

Drugi problem to często wraz z włosami traci się również całą oprawę oka
  • Odpowiedz
@Sasanka9 ty piszesz o typie łysienia gdzie włosy wypadają na całym ciele. jest jeszcze łysienie u kobiet które atakuje tylko głowe jak u mężczyzn.

Są już na rynku dobre nowe leki na ten typ łysienia o którym piszesz. od lekarza słyszałem że mu pacjent po wielu latach odzyskał włosy.

@NiebieskiMiszmasz:

Żaden, ale chodzi mi po prostu o to, że kobieta łysiejąca bez wyłożenia pieniędzy nie jest w stanie nic ze swoją
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: W pierwszej kolejności była u lekarzy, ale niestety nie dało się nic zrobić. Ja nie umniejszam nikomu. Jestem przekonana, że dla mężczyzn to też jest dramat. W takich przypadkach płeć nie ma znaczenia, bo cierpienie nie ma płci tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Sasanka9:

Jest nadzieja, że za jakiś czas mogą pojawić się nowe leki/terapie, które pomogą również w innych przypadkach łysienia.


w przypadku łysienia męskiego to ta nadzieje jest matką głupich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sasanka9: bo leki które się teraz używa zostały wynalezione z 20 lat temu. I do tej pory nie wymyślono nic lepszego. każdy nowy lek który się testowało który dawał nadzieje mniejsze lub większe w pewnym momencie okazywał się porażką. każdy nowy padawan tagu #lysienie powinien to wiedzieć i nie łudzić się że sytuacja się zaraz poprawi.
  • Odpowiedz