Wpis z mikrobloga

Elon, człowiek ktory często śpi w biurze, bez skrupułów wydzwania do pracowników o 2 w nocy w weekend i zwalnia ludzi którzy stawiają swoją rodzine wyżej niz prace dla niego, zarzadzi 6h shift a-haa. to jakas weekendowa halucynacja
Jakbyś chciał zamówieć sobie Cybertrucka to na stronie pokazuje, że dostaniesz go dopiero gdzieś w 2025


@gonzo91:
Moze dlatego?
Plotki mowie, ze to nie tylko problem z pedalem gazu, ale ze prawie ze wszystkim.
Zwyczajnie co chwile jakas awaria i wstrzymali sprzedaz i produkcje
@151346136 a problem z pedałem gazu jest, w sobotę wstrzymali dostawy co by naprawić problem. Dali sobie 7 dni na to.
Jednemu klientowi nie cofnął się pedał gazu i zatrzymał się na znaku. Więc profilaktycznie wstrzymano dostawy.
Ale to nie mieszaj dwóch tematów w jednym garze.
Bo system pracy to co innego, bo w Teksasie lecieli przez 24h na dobe od jakiegoś pół roku.
Nikt nie powiedział nic o wstrzymaniu produkcji. Jeszcze
@gonzo91: tesla to nie masft czy google i nie chodzi mi o profil dzialalnosci, tylko o kulture woke i zatrudnianie niepotrzebnych ludzie na niepotrzebne stanowiska
bylo mnostwo tiktoko "dzien pracy w google" i wygladalo to na komedia, ale to byly autentyki
google czy msft zwyczajnie pozatrudniali armie zbednych ludzi, to ich zwolnili

wydaje mi sie, ze musk nie jest typem osoby, ktory zatrudnia niepotrzebne osoby. Wydaje sie raczej szefem, ktory raczej
@151346136 niestety nie ma pełnej kontroli nad tym kogo zatrudniają.
Z wyciskaniem pracowników masz rację. Tesla jest też firmą, która jeżeli widzi miejsce na automatyzację, to to zrobi a ludzi zwolni. Nikt tak nie poprawia procesów produkcyjnych jak Tesla.
Do tego trzeba spojrzeć jak bardzo firma się rozrosła w ostatnich latach, na bank jest sporo osób których można się pozbyć a karawana będzie dalej jechać. Do tego jak zauważa Sawyer, nikt nie
gonzo91 - @151346136 niestety nie ma pełnej kontroli nad tym kogo zatrudniają. 
Z wyc...

źródło: temp_file8378848282683038804

Pobierz
@gonzo91: obnizki ceny nie zwiekszyly sprzedazy (zostaly cofniete), inventory ATH, zwolnienia ponad 10%, jednocyfrowa marza netto

jak Ty tu widzisz swietny rosnacy biznes to ja nie wiem
jedyna nadzieja w FSD, robotaxi i innych biznesach (nie samochody)

Biznes samochodowy osiagnal dojrzalosc. Wzrosty sa oczywiscie mozliwe, ale juz nie spektakularne, marze beda niskie, bo jest mocna i coraz wieksza konkurencja. Wycena moim zdaniem nie odzwierciedla caly czas tej zmiany
@151346136 ktoś tu nie uważał na callu za rok 2023.

Kolejna faza wzrostu na rok 2025. Sporo perspektywicznych projektów, ciągła walka o obniżanie kosztów. Long term jestem spokojny.
@151346136: Przeciez w Twitterze Musk pozwalnial potrzebnych ludzi co widac po tym jak portal dziala czy akcjach typu wiozl serwer z szwagrem czy tam kuzynem, bratankiem, ekipa od przeprowadzek xD a pozniej i tak musial wracac z tymi serwerami. Do tego Musk zatrudniajacy rodzine czy znajomkow w radzie nazdorczej ktora dziwnym trafem glosuje za bonusem dla Muska za wyniki z czapy.
Long term jestem spokojny.


@gonzo91: zalezy jak to oceniasz, ale oceniajac wartosc TSLA mocno zdyskontowalbym binzes sprzedazy samochodow.
Za biznes sprzedazy aut dalbym im fair value na max $60, oczywiscie kazdy moze dac ile chce i jak mu pasuje i wychodzi
Pytanie czy te inne biznesy, FSD, baterie i nie wiem co tam jeszcze robia sa warte $110 i czy jest i jak jest to jaki jest upside
@151346136 rynek dla Optimusa jest większy niż automotive. FSD wg mnie będzie licencjonowane dla innych producentów. Ładowarki już sprzedają innym firmom. Baterie, zarówno te duże i małe to też przyszłość. Dla mnie must have dla każdego posiadacza domu i fotowoltaiki. Coś się mówi, że jak Tesla będzie miała czas to może i za pompy ciepła się weźmie, bo te w samochodach są super wydajne, więc czemu nie skalować biznesu dalej?
Nie wiem
@gonzo91:

TESLA POLICY EXEC ROHAN PATEL HAS ALSO LEFT COMPANY- BBG REPORTER POST ON X

TESLA SENIOR VP DREW BAGLINO IS SAID TO LEAVE THE COMPANY


Nie wyglada to dobrze

Optimusa


@gonzo91: Optimus dzisia to jak FSD w 2016. Juz juz za chwile, a minie 10 lat i moze bedzie moze nie

FSD wg mnie będzie licencjonowane dla innych producentów


@gonzo91: bardzo mozliwe, pytanie jak duza jest fosa. Bo