Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś książka na podstawie pisma swietego, która współczesnym, zrozumiałym językiem przekłada biblię na potoczny, zrozumiały język a tam gdzie trzeba wyjaśnia kontekst historyczny.

PS. Nie czytałem nigdy pisma swietego, w kościele kiedy jestem od wielkiego święta nic z tych czytań nie rozumiem więc nie wiem, byc może inaczej się nie da.

#ksiazki #czytanie #czaswolny
#pytanie
  • 14
jest. Zbior basni Andersena.


@dam2k01:

Daruj sobie te brednie.


@DEWASTATOR_TM:

Masz dawać na tacę i głosować jak szaman


@Tytanowy_Lucjan:

Jesteście ignorantami. Wydaje wam się że jesteście lepsi bo temat całej ewolucji naszej kultury sprowadzacie do stwierdzeń jak powyżej, ale to wynika z waszej niewiedzy i jeszcze sie tym chwalicie xd nowe pokolenie zabetonowanych ignorantów, za 40 lat będziecie jak te wszystkie stare baby tylko zamiast "idź wnusi do koścółka"
Bo ta kultura to jest kłamstwo i złodziejstwo watykańskiej sekty.


@Tytanowy_Lucjan: Dobra, nawet mi sie nie chce z tobą dyskutować bo albo masz 12 lat albo za dużo czytasz wyborczej. Tak czy srak mam nadzieje że kiedyś choćby z nudów zrobisz tak jak OP i zainteresujesz się tematem zamiast #!$%@?ć farmazony
@Rujtan twoja naiwna wiara jest tak samo idiotyczna i bajkowa jak mity greckie, z których sam się pewnie śmiejesz, że ludzie w takie pierdoły wierzyli ¯\(ツ)/¯
To jest dokładnie to samo. Narzędzie do zdobywania władzy, seksu i pieniędzy.
jak mity greckie, z których sam się pewnie śmiejesz, że ludzie w takie pierdoły wierzyli


@Tytanowy_Lucjan: a w życiu bym sie nie śmiał z nich, bo rozumiem czym jest religia i jakie funkcje spełnia w społeczeństwie. Widze różnicę pomiedzy wiarą że diabeł z rogami będzie mnie kuł w dupsko, a ideą grzechu, praw, przykazań i samą ideą Boga. Ty jesteś na etapie że odkryłeś że stare baby wierzą w głupoty, brawo,
rozwinąłbym twoją myśl do tego że generalnie każda kultura i każde społeczeństwo potrzebowało czegoś co będzie ogarniało ludzi.


@Rujtan: Czyli tak jak pisałem. Nie żadne bajania naćpanych pasterzy tylko władza, seks i pieniądze - główne prawdy każdej wiary. A strach i wmawianie dzieciom poczucia winy jest czynnikiem kontroli nad niedoświadczonymi umysłami.
  • 0
@cotozazycie: Najnowsze tłumaczenie Edycji św. Pawła.
Ale bardziej polecam zapoznać się z szerokim kontekstem, najbardziej przystępnie wg mnie robi to prof. Marcin Majewski np. tutaj: https://youtu.be/MSDajY7N6Vo

Tak naprawdę te księgi powstawały na przestrzeni setek lat, więc każda wymaga wiedzy o innym kontekście historycznym/religijnym, inaczej będziemy czytać to jak książki historyczne, a Biblia nimi nie jest. Wyobraź sobie czytanie książek sprzed 1000 lat i sprzed 200 lat - każda wymaga osobnego wprowadzenia.