Wpis z mikrobloga

#bieganie #mikrokoksy #silownia
Chodzę na silke 3x w tygodniu. Dodatkowo biegam 2x w tygodniu równym tempem ( około 5.50 ) po 12km. Chciałem dojść do 15km.
Potem zacząłem czytać.. no i poczytałem, że biegi długodystansowe są słabe dla miesni ( a w sumie na nich mi najmocniej zależy ). Zrezygnować z 15km i isc w zwiekszenie tempa ( ew sprinty? ).
Jest jedzone 2g białka na kg :)
Trening FBW ( z naciskiem na klatę )
  • 25
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: Jak jesteś ciężkim facetem bieganie po prostu dosyć mocno obciąża nogi/kolana i może negatywnie wpływać na Twój siłowy performance treningowy. Nie ma jednak bezpośrednio negatywnego wpływu na budowanie mięśni w szczególności jak nie jesteś jakiś super zaawansowany w swoim treningu ukierunkowanym np. konkretnie na trójbój.

Biegi w wolnym tempie (130-140 BPM) będą za to bardzo pozytywnie wpływał na Twoje zdrowie i kondycje - jak będziesz miał dobrą technikę biegu i
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: bieganie nie jest aż tak słabe dla mięśni, jak się wydaje. Po prostu bieganie długodystansowe oraz ciężkie treningi dołu spowodują, że się szybko zajedziesz. Ale jak masz potencjał w nogach, to będą jako tako wyglądać już przy robieniu średnio intensywnych siadów raz czy dwa razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: owszem, jak biegasz na naprawdę długie dystanse, to mięso leci, bo tego nie przeskoczysz. No i odwrotnie - zaczniesz robić ciężkie siady, to bieganie będzie ostatnią rzeczą, która przyjdzie Ci do głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: na początku to bym odrzucił połowę "trenerów" i ich #!$%@? o tym jak i co robić, a na początku bym się skupił na czym Ci zależy i w tym kierunku szedł. Oczywiście nie da się mieć wszystkiego, ale przy odpowiednim treningu możesz mieć część tego i część tego, ale to musisz powiedzieć na czym Ci zależy i jakie masz plany.
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: no to nie ma problemu - przy takiej wadzę możesz spokojnie sobie biegać. Kup sobie tylko jakiś zegarek/opaske do mierzenia tętna żeby było to takie "low impact" cardio (albo biegnij w tempie, że masz lekką zadyszkę/możesz rozmawiać) jeżeli priorytetem jest siłownia, i raczej nie przekraczaj tych 15-20 km bo na tym etapie rzeczywiście mięso już przeszkadza.

Przy takich treningach biegowych miej tylko na uwadze, że musisz dbać o jedzenie w
  • Odpowiedz
@revente: fakt, że człowiek robi coś najlepiej wcale nie znaczy, że nie jest równie dobrze predysponowany do wykonywania innych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wspomniałem, to jedna ze specjalizacji, którą rozwinął człowiek w całokształcie ewolucji. Poza tym nie ma żadnych dowodów naukowych, że była to pierwotna (w sensie pierwsza) metoda polowania, czy w ogóle pozyskiwania pożywienia.
No i jeszcze jedna uwaga - nie polował tak na
  • Odpowiedz
@revente: ewolucyjnie to człowiek polował dzięki mózgowi, rzucając kamieniami, dzidami, strzelając z procy lub łuku, łuku, karabinu

Tak więc ani bieganie, ani spacery, ani siady tylko broń, pułapki, wynalazki
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: Też widziałem opinie na wykopie, że przez bieganie nie urośniesz xDDDD Olej to, biegaj sobie spokojnie w drugiej strefie, bo łatwo się zregenerować i mała szansa na kontuzje, a korzyści dla serca są, pilnuj tylko objętości biegania, żeby nie przesadzić i będzie to tylko miało pozytywny wpływ na siłownię
Sprinty też są spoko, ale to już trzeba się dłużej regenerować. Z doświadczenia jak biegam lekko z 30-40km tygodniowo to nie
  • Odpowiedz
@Saprofit:

typowo ewolucyjnie, to do człowiek przystosowany jest do spacerów.


Też nie do końca, od początku istnienia gatunku nasze polowanai polegały głownie na zabieganiu zwierzyny pdo względem kondycjnym. Bieg był zatem nieodłącznym elementem życia człowieka. Jesteśmy jak żaden inny gatunek przygotowani do długiego wysiłku kondycyjnego

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_biegu_wytrwa%C5%82ego
  • Odpowiedz