Wpis z mikrobloga

Czy ktoś podpowie jak znaleźć naniesiony na mapę obszar poligonu na północ od Wrocławia, teren na pograniczu Wrocławia i Trzebnicy. Nie widzę tego na OSM. Nie wiem czy dobrze szukam, że istnieje nazwa poligon Golewo. Czy to jest nazwa tożsama z tzw. poligon Malin, poligon Raków? Chcę pojeździć na rowerze w tym rejonie i wolałbym wiedzieć jak uniknąć napotykania co chwilę tabliczek "teren wojskowy, wstęp wzbroniony". Jest też teren wojskowy (poligon?) na północ od ul. Redyckiej (opisany jako poligon Rakowsko - Sołtysowicki.
Może mylę fakty, mieszam nazwy poligonów itp., za co przepraszam.
Zresztą niby kawałek poligonu przy Malinie kupiła Develia, więc wcale nie jest to jakiś grunt o niebagatelnym znaczeniu dla obronności kraju XD
#wroclaw #trzebnica
Może ktoś z tagu #wojskopolskie ma wiedzę na ten temat?
  • 11
  • Odpowiedz
poligon Golewo.


@PepeXD: Naczy nie wiem czy do konca jest dla mnie jasne o co pytasz. Ale poligon golewo o ile jest prawidlowo oznaczony na znalezionej stronie juz nie istnieje. Sa tam teraz jakeis heheszki paintball, survival itd i ogolnie teren na polnoc od redyckiej jest powszechnie dostepny. Nie jest latwo sie przedzierac przez krzaczory, bo teren dziki, ale nie ma tak ze nie wolno.

Poligon aktualny zaznaczylem +/- na tej
PurpleHaze - >poligon Golewo.

@PepeXD: Naczy nie wiem czy do konca jest dla mnie jas...

źródło: image_2024-04-15_101156238

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@PurpleHaze: to, co zaznaczyłeś to nigdy nie uznawałem tego za poligon tylko za teren "uczelni" - kiedyś jako WSO, a teraz Akademia Wojsk Lądowych.
Na północ, tam gdzie Fort Przygody oraz tam gdzie Malin/Raków są w mojej opinii poligony czyli krzaczory, pola itp.
Który jak się nazywa niestety nie wiem.
Zerknij na mapkę - https://maps.app.goo.gl/oHJtUScd9MuAgMrW8 - na zachód od drogi między Krzyżanowicami a Pasikurowicami jest oznaczone to jako teren wojskowy.
Zresztą
  • Odpowiedz