Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, muszę w końcu kupić osprzęt elektryczny (gniazdka, (w)łączniki, etc.). Niestety sytuacja wygląda tak, że potrzebuję jednego łącznika krzyżowego podwójnego, co mocno ogranicza mi producentów, np. taki Schneider nie ma w ofercie takich łączników. Z tego co wyszukałem to mam do wyboru:
- Ospel (Sonata, Impresja, Aria, As)
- Simon 54
- Karlik Deco

Różnice cenowe nie są jakoś specjalnie duże dla zestawu który potrzebuje, zwłaszcza dla Ospel Sonata/Impresja/Simon 54/Karlik Deco. Najtaniej wychodzi Ospel AS, ale to nie są na tyle duże koszty, żeby mocno na tym ciąć.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z ww produktami? Polecacie, nie polecacie? Może ktoś zna coś o przyzwoitym stosunku jakość/cena (i oczywiście z łącznikiem krzyżowym podwójnym)? Potrzebuję zwykłych, klasyczny, plastikowych białych.

#elektryka #budownictwo #wykanczammieszkanie #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Lempek: Hej. u siebie mam Simona 54 białe - gniazdka, włączniki, gniazdo antenowe z internetowym, przełączniki do rolet, włącznik schodowy i nawet krzyżowy jest. Działa bardzo dobrze, estetyka też spoko. Badania 5 letnie przeszły elegancko.
  • Odpowiedz
@Lempek ospel w końcu upchnął podwójny krzyżowy widzę. Długo im to zeszło. Z tych co wymieniałeś brałbym simon 54/ Ospel Sonata. Te będę chyba półkę wyżej niż pozostałe.
  • Odpowiedz
@Lempek: simon 54. Wszystkie te co wymieniłeś montowałem. Simon 54 najprzyjemniejszy i wyglądał najsolidniej.
W sumie dziwne, że Schneider nie ma podwójnych krzyżówek. Podwójne schodówki Schneidera sam mam u siebie
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: schodówki to nie problem, ale w światło w korytarzu mam podzielone na 2 sekcje: wejściową i międzypokojową, i obie sekcje są zapalane z 3 miejsc: wejścia, wyjścia z sypialni oraz w salonie. Dlatego potrzebuję tutaj 2 schodowych podwójnych i 1 krzyżowego podwójnego, o ile dobrze to rozumiem.

Simon 54 wydaje się być spoko, ale trochę mnie odstrasza to logo producenta chamsko widoczne na ramce. U Ospela jest dyskretniej to zrobione.
  • Odpowiedz
@Lempek: Możesz zrobić nieco inaczej, ja np. nie mam ani jednego schodowego i krzyżowych, wszędzie gdzie potrzebuję więcej niż jednego włącznika dałem coś takiego:
https://houseiq.pl/pl/p/Modul-OXT-mini-przekaznik-2-obwody-ZigBee-TUYA/1549
To konkretnie potrzebuje koordynatora zigbee aby móc tym sterować czy przełaczyć aby działały z dzwonkowymi, ale jak się to ma to jest wtedy banalnie (są odpowiedniki używające wifi i nie wymagające koordynatorów), do głównego przycisku puszczamy N + L i do nich zapinamy przekaźnik w puszce,
  • Odpowiedz
@Lempek: mam Simona54, polecam.
Miałem wcześniej Schneider asfora i strasznie tandetnie brzmiały te gniazdka.
Dodatkowo na Simon54 nie osiada kurz, bo są dobrze wyprofilowane.
Logo jest niewidoczne w praktyce (ja nie zwracam na nie uwagi).
W Simonie płaskie keystone masz bez pola na opis i jest pojedyncze wtedy dostępne.
  • Odpowiedz