Wpis z mikrobloga

Siema. Zatrudniłem się do pracy fizycznej i przeczytałem jak pracownik z branży poleca zakup pasa dla kulturystów w celu wspomagania kręgosłupa. Jak dotąd pracowałem tylko przy biurku, więc pomyślałem, że może to nie takie głupie. Będę głównie dźwigał i pchał. Ogólnie nie skarżę się na bóle kręgosłupa, a boli mnie jedynie czasem jak jestem zmuszony stać gdzieś przez długi czas w bezruchu. Nie mam doświadczenia z siłownią i należę do mniejszych gabarytowo mężczyzn, więc spodziewam się, że będę musiał się trochę wysilać. Uważacie, że warto kupić taki pas czy lepiej, żebym najpierw zobaczył jak to będzie wyglądało w praktyce?

#praca #silownia #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
@Lurid: nie wiem jak podczas pracy fizycznej ale na siłowni takiego pasa się nie powinno nosić przez cały trening tylko przy ćwiczeniach które tego wymagają. Na siłowni używam tylko do martwego i przysiadów. Czasem w domu założę jak mam coś bardzo ciężkiego dźwignąć. Bardzo specjalistycznego nie potrzebujesz, zwykły AllRight wystarczy, ja mam taki czarny, może z 10 lat:
https://allegro.pl/listing?string=pas%20kulturystyczny%20allright
  • Odpowiedz