Wpis z mikrobloga

Postanowiłam z żoną, że chcemy mieć dzieci.

Pochwaliłem się kolegom z roboty.

to co kredyt na mieszkanie?

to trzeba teraz zacisnąć pasa hehe

zaczynacie odkładać na jakiś fundusz żeby młody co miał po Was?


Nie.
Nie?
Nie.

Wlasnie planuje kupić motocykl. Żonie wymienię samochód na coś małego do miasta. Dalej zamierzamy korzystać z życia, póki dziecka nie ma. A jak wyrośnie to zamierzam mu przede wszystkim pomoc w nauce Ew. kursach (prawo jazdy, spawacz, studia itp.), a nie DAWAĆ.
Czyli dokładnie tyle ile dali mi moi rodzice.
DWIE RĘCE
DWIE NOGI
ŁEB NA KARKU
JAJA ŻEBY DYMAĆ, A NIE BYĆ DYMANYM

I tyle. Żadnego bananiarstwa. Jak się dorobię więcej to będę miał, a dzieci dostaną jak zemrę co najwyżej.
To chyba najcenniejsza umiejętność jaką dostałem od rodziców - umieć sobie poradzić i zarobić na swoje. Mam nadzieję, że uda mi się to przekazać swoim dzieciom.



#gownowpis #takaprawda
abeborak - Postanowiłam z żoną, że chcemy mieć dzieci.

Pochwaliłem się kolegom z rob...

źródło: temp_file7689363914334897098

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@abeborak: pewnych rzeczy nie przewidzisz. Mi np stary lekarz nie dał zdrowia, zgodnie z maksymą szewc bez butów chodzi. Ogranicza nas to co mamy w minimum, a nie wznosi to co mamy w nadmiarze. To jest prawo. Dzieciak zawsze będzie miał jakieś minimum.
  • Odpowiedz
@abeborak o to to. Najważniejsze to w wychowaniu jest poświęcać dziecku sporo czasu, uczyć go różnych rzeczy i zachęcać żeby sam próbował. Pieniądze są ważne, ale nie aż tak. Jak sobie czasami wejdziemy ze znajomymi na takie wspominki z dzieciństwa, to wielu z nich ma pretensje do rodziców nie o to, że nie mieli pieniędzy i było biednie, ale nie nie poświęcali im czasu i nie dopingowali ich w podejmowaniu różnych czynności.
  • Odpowiedz
@abeborak: poczekaj aż przyjadą pierwsze wydatki. Lekarz, pieluchy, ubrania, do szkoły itp. pięknie to brzmi jak już dziecko jest dorosłe ale póki nie osiągnie 18 roku życia przynajmniej to zobaczysz jaki ładny drenaż portfela będzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz