Wpis z mikrobloga

Ciekawe, bo dobranie niektórych solidnych Reitów zamiast DTLA okazuje się nie takie głupie, ale zobaczymy za rok, dwa, bo to był mój minimalny horyzont. Dla przykładu ADC zachowuje się elegancko. Proszę się nie sugerować, bo fed, inflacja mogą jeszcze zaskoczyć, i w krótszym terminie może się to okazać niewypałem. Jak będę musiał to przetrzymam to z 10 lat. Jako ciekawostkę zobaczcie jak zachowywał się VNQ vs SP500 total return w obliczu różnych scenariuszy w przeszłości
#gielda
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@essalysolu:
MPW to teraz gorący temat. Bałbym się wchodzić z większym kapitałem, ale ktoś lubi ryzyko to spoko opcją. Też mam O i Vici właśnie. Nie mają może gigantycznych perspektyw do wzrostu, ale sentyment do nich może sporo wynagrodzić, kiedy jeszcze są przecenione
  • Odpowiedz
@3k1m: reity są na zdecydowanej przecenie obecnie. Za granicą od dwóch lat z jakiegoś powodu nieruchomości nie budzą takiego entuzjazmu jak w Polsce. Jedynym pytaniem jest to, czy inwestowanie w niedowartościowane spółki z niewielkimi możliwościami wzrostu da lepszy zwrot z kapitału niż spółki growth.
  • Odpowiedz
@olcayn: w moim przypadku to dywersyfikacja, sprzedaje calle i puty + lapie dywidendy takie 25dolarkow co miecha z O + 100-200 $ za sprzedaz opcji.. Na takich aktywach, które nie sa zbyt dynamiczne taka strategia daje mi fajny pasywny dochod z niskim ryzykiem
  • Odpowiedz
@essalysolu: wiem o co chodzi, ja robie podobnie z TLRY(tylko bez tej części z dywidendą xd). Tak teraz spojrzałem to opcje na O są znacznie droższe niż się spodziewałem. Myślałem, że na takiej nudnej spółce to będzie tanizna a tutaj idzie wyciągnąć te pare dolarków na nich.

No, ale poprzedni komentarz odnosił się jednak do zwrotu bez uwzględniania CC.
  • Odpowiedz
@olcayn: robie tak w sumie na wszystkich spolkach, kasuje prowizje za sprzedaz putow, jak mi wejdzie call za 20$ to od razu wystawiam puta za 20$, jak wygasnie to zgarniam prowizje i ponawiam puta. W taki sposob kurs nie bardzo cie obchodzi a kasa wpada. Za tamten rok 20k$ premii, a tylko 3k dywidend. Opcje to 8smy cud swiata, zaraz po procencie skladanym. Nie na darmo ktos za nie nobla dostal
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@olcayn:
Możliwe, że nie da większego zwrotu kapitału. Zakupiłem najwięcej jak sp500 był wysoko, a reity w prawie all time low i szukałem alternatywy na teraz. Spodziewałem się korekty na sp500, ale zobaczymy. Byłbym mega zadowolony jeśli wzrosną 10% + 5,5%~ dywidendy średnio
  • Odpowiedz
@3k1m: reity wzrosna jak i TLT jak bedze perspektywa obiznek stopek. poki co sie nei zanosi, ale dlatego sa tanie i tzreba je brac longterm, jak ktos inwestuje w reity to niech nie oczekuje kokosow :D To jest bezpieczna w maire i bardzo nudna forma inwestycji, dlatego 90% kapitalu mam w krypto XD Za to jak juz bedzie mnie stac na sprzedaz opcji NVIDIA to bedzie ciekawie :D
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@essalysolu:
Dla mnie byłyby zbyt nudne, i raczej bym się nie interesował, gdyby nie właśnie przeceny spowodowane stopami %. Spróbuję z tymi opcjami, może się czegoś nowego nauczę przy okazji
  • Odpowiedz
@3k1m: Mam MPW. Podali dobre wiadomości odnośnie sprzedaży kilku szpitali oraz dywidendy. Spółka mocno szortowana i dzisiaj +20 % wzrostu. Myślę że jest w niej potencjał w przyszłości jak uporają się z problemami (najemcy) i możliwy short squeeze jak będą zadowalające wyniki. Odnośnie obligacji mam DTLA, ale wstrzymuje się aby kupić po jeszcze niższej cenie.
  • Odpowiedz