Wpis z mikrobloga

@tomek_27: Pytanie jaki frameset? Bo Loca ma ramy za 3800, ale ma też takie za 10000.
Czy chodzi Ci o to, czy nowa rama alu do gravela za 4500 bezpośrednio od Loca, to dobra cena?
Bo chyba nie zrozumiałem pytania, a się pcham do odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@tomek_27: Po namyśle, źle zrozumiałem pytanie 😁. Co do ceny, to zależy czy chcesz tyle wydać i zależy z czym porównujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Frameset alu Treka czy Speca potrafi kosztować 7-8k. W podobnej albo niższej cenie niż Loca to chyba głównie Accent albo chińczyki. Ale może niech się wypowie jakiś spec.
  • Odpowiedz
@tomek_27: jak Ci się podoba i myślisz o nim przed snem to mało, a jak masz brać kredyt to dużo. Czy będzie warty swojej ceny? Pewnie nie, ale co z tego, od tego jest hobby, żeby się nie opłacało xD
  • Odpowiedz
  • 0
@tomek_27 ani dużo ani mało, za 4900 masz karbonowego Accenta Freak, za 3,5-4 k zmieściłbyś się pewnie za Carbondę z Chin ale która trzeba jeszce pomalować.

Policz sobie ile wyjdzie Ci za całość i zastanów czy nie lepiej szukać jakichś okazji na gotowe rowery w których ewentualnie wymienisz samą grupę czy koła.

Ramy Treka kosztują 7k ale nikt o zdrowych zmysłach ich nie kupuje bo za 10k można kupić kompletny rower
  • Odpowiedz
Co innego naklejanie swojego napisu na ramy od carbondy a co innego zlecanie produkcji swojego projektu


@GrubyKociol: Ok. A skąd przykładowo Ty dokładnie wiesz, kto według czyjego projektu wykonuje daną ramę? W sensie jak to sprawdzasz? Oprócz oczywiście powielania głosów ze środowiska kolarskiego. Ostatnio ktoś mi dokładnie tak mówił o ramach Bianchi. Że łeee, to jakieś chińskie gunwo, Cannondale dużo lepsze. Obie ramy były produkowane na Taiwanie, a autor tych słów
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: ale o co ty sie wogle zesrałeś? W którym miejscu ktoś napisał że ramy produkowane na wschodzie to gówno? Bo już drugi raz do tego nawiązujesz xD

A skąd przykładowo Ty dokładnie wiesz, kto według czyjego projektu wykonuje daną ramę?

@swiadomy_anakolut: akurat to jest żadna tajemnica kto gdzie projektuje i produkuje.
  • Odpowiedz
W którym miejscu ktoś napisał że ramy produkowane na wschodzie to gówno?


@GrubyKociol: No Ty pisałeś, że nie warto za to płacić, bo: "przecież ich aluminium i karbon to brandowany chinczyk to za co Ty chcesz płacić".

akurat to jest żadna tajemnica kto gdzie projektuje i produkuje


@GrubyKociol: Tajemnica może nie, ale przecież producenci nie chwalą się w której fabryce kto co produkuje albo zamawia. Giant ma jakieś pokazowe fabryki,
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: czytaj ze zrozumieniem. Zamawiając samemu OP ma ramę za połowę ceny. Nikt nic nie napisał o jakości xDDDD

ale taka np. Loca - gdzie oni dokładnie produkują którą ramę?

no kupują od carbondy. Raz że nawet widać który to dokładnie model a dwa że sami to mówią w wywiadzie.

producenci nie chwalą się w której fabryce kto co produkuje albo zamawia. Giant ma jakieś pokazowe fabryki

Pojedź raz chociaż na
  • Odpowiedz
no kupują od carbondy

ich aluminium i karbon to brandowany chinczyk


@GrubyKociol: Carbonda nie sprzedaje ram aluminiowych z tego co widzę na stronie.

Pojedź raz chociaż na jakieś większe targi i się dowiesz wszystkiego


Przeglądałem parę wątków o pochodzeniu różnych ram na weightweenies i wiem, że ludzie potrafią się tam intensywnie o to kłócić, a wnioski nie są takie oczywiste. Które targi polecasz?
  • Odpowiedz