Wpis z mikrobloga

121 631 + 10 + 52 + 12 + 75 + 45 + 43 + 132 + 42 + 17 + 26 + 172 + 8 + 33 + 33 = 122 331

Kotuń, szutry mazowieckie i rzeka Świder

Ostatnie 2 tygodnie rowerowo spełniły się doskonale, a w ostatnim tygodniu praktycznie nie było deszczu, więc postanowiłem wykorzystać suchą pogodę do większej aktywności w terenie szutrowym.
Z przejazdów na krótszych dystansach wybrałem się drogą DW637 do miejscowości Michałów oraz DK92 m.in. do Mińska Mazowieckiego.
Na nieco dłuższy dystans wybrałem się szlakiem wzdłuż rzeki Świder na odcinku Wólka Mlądzka - Józefów (nad ujściem Świdra do Wisły).
Trasę przebyłem po szlaku nadświdrzańskim Velo Otwock, po którym jeździ się łatwo i przyjemnie, natomiast poza szlakiem występują trochę trudniejsze przeprawy.
Rzadko jeździłem takimi ścieżkami leśnymi jak ta ale takie szlaki będę musiał odwiedzać częściej.
Można nacieszyć oczy patrząc na malownicze nadrzeczne widoki przemierzając wśród krętych wiraży między drzewami, jak i doskonalić swoją technikę jazdy :]
W regionie otwockim bardzo mnie jeszcze inna droga zaczynająca się z Celestynowa (2), a mianowicie krótka pętla wyścigu Szuter Masters tegorocznej mazowieckiej edycji (1). Wybrałem się tym śladem poza wyścigiem i wrażenia z niej wyniosłem całkiem pozytywne.
Pojawiały się drogi o różnym przekroju i gładkości - od wąskich ścieżek po szutrówki szerokie jak autostrada oraz była to też ciekawa okazja do podziwiania wiosennej flory i fauny w parku krajobrazowym, a także poznania nowych zakątków województwa.
Te dalsze zakątki natomiast miały zostać odwiedzone w gminie Kotuń, jednak nie zostało mi wiele czasu na dalsze eksploracje i zdołałem być tylko przejazdem obok Muzeum Pożarnictwa, Stawów Broszkowskich - te punkty pozostawię do głębszego odwiedzenia w przyszłości.

Zdjęcia:
1 - Droga leśna - Zuzanów
2 - Szkoła, hala i pump track - Celestynów

Przebieg własny: kwiecień 2023 - 700 km

#rowerowyrownik #mtb #100km #ruszmazowsze

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 121 631 + 10 + 52 + 12 + 75 + 45 + 43 + 132 + 42 + 17 + 26 + 172 + 8 + 3...

źródło: trip-15042024

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz