Wpis z mikrobloga

@jbc_putina: to może powiedziec tylko osoba, która nie miała nikogo z rakiem w rodzinie xd
Nie dosc ze miesiace wyplat za brak pracy, to do tego jeszcze bardzo drogie leczenie, zwykle uwzgledniajace operacje/dluzszy pobyt w szpitalu.

Nie bez powodu w 20 wieku nawet chlopi na wsi chcieli tworzyc kasy chorych, mimo swojej niskiej edukacji - to po prostu sie opłaca.
  • Odpowiedz
@sebek_r: gratuluję, ja w 2018 dostałem skierowanie na rehabilitację która miała odbyć się w 2023 ale dostałem list że została przesunięta na 2033 ze względu na dużą ilość pilnych przypadków.

Chociaż zdążają się i takie akcje jak miałem z ortopedą, zadzwoniłem do rejestracji i babeczka mówi xx września (to było za około 2 tygodnie) więc ja się zawiesiłem i pytam niepewnym głosem
- ... ale tego roku?
- buahahaha tak tego!
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Czym innym jest dobrowolne ubezpieczenie, a czym innym przymusowy, niewydolny system, gdzie dużo kasy jest marnotrawione na sam aparat biurokratyczny. Jak to jest, że w prywatnie można wykupić pakiet ubezpieczenia za 100 zł miesięcznie, gdzie do każdego specjalisty dostaniesz się w max tydzień, a na NFZ czekasz czasem pół a czasem półtora roku? Sama idea ubezpieczenia jest ok, to Państwo jest do dupy we wszystkim za co się zabierze.
  • Odpowiedz
@teoria_wielkiego_przegrywu: gosc ostatnio wrzucal na twitterze , co oferuje luxmed w ubezpieczeniu rodzinnym. powodzenie przy powazniejszej chorobie,albo takiej, ktora masz stwierdzona przynajmniej od roku lub rzez twoje postepowaniexD, prywatnie to se mozna do okulisty posjc, bo w wiekszosci przypadkow bedziesz placil i tak gruby hajs albo odsylany do NFZ, bo ubezpieczenie nie obejmuje
  • Odpowiedz
Jak to jest, że w prywatnie można wykupić pakiet ubezpieczenia za 100 zł miesięcznie, gdzie do każdego specjalisty dostaniesz się w max tydzień, a na NFZ czekasz czasem pół a czasem półtora roku?


@teoria_wielkiego_przegrywu: Zapomniałeś dodać, że z tym prywatnym pakietem ubezpieczenia jak tylko trafi ci się coś poważniejszego to odsyłają od razu do publicznej służby zdrowia, bo koszty takiej opieki lecą w kosmos i żaden pakiet za 100 zł (czy
  • Odpowiedz
  • 19
@teoria_wielkiego_przegrywu: nie wiem chłopie, wszystkie ubezpieczenia w medicoverze i innych maja taka liczbe chetnych ze max tydzien to było może ale przed covidem, teraz bardzo czesto sa też kolejki do lekarzy, już pomine fakt ze bardzo czesto są to tylko konsultacje lub zabiegi, nie robią operacji wiec to jest zaden argument ze kosztuje tylko 100zł skoro biora te najłatwiejsze fuchy
  • Odpowiedz
@randybobandy2: no i nie zapominajmy o sytuacji gdzie prywatna wizyta jest często legalną łapówka dla doktorka aby przyjąć pacjenta po za kolejką na NFZ, bo w jego prywatnej praktyce nie ma żadnego sprzętu aby wykonać badania. Ale w publicznym szpitalu gdzie pracuje taki sprzęt już jest.
  • Odpowiedz
@Xahil I dzięki takiej wizycie magicznie potrafi się znaleźć miejsce na oddziale, mimo że normalne terminy to kilka miesięcy czy rok oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I dziwić się skąd się biorą kolejki w NFZ lub przepełnione oddziały
  • Odpowiedz
@Aokx: Dlaczego bekazlewactwa? Każda opcja polityczna, im bardziej skrajna potrafi wciskać swoje opresyjne pomysły w gadła niezainteresowanym.
  • Odpowiedz