Wpis z mikrobloga

#perfumy
jak liczycie trwałość perfum?

kiedy np. przy poruszaniu się czuję powiewy zapachu z szyi, to uznaję że jeszcze trzyma, a jak czuć tylko nosem przy skórze to już nie

przydałby się jakiś uniwersalny wyznacznik, a nie jeden rabin twierdzi że trwałość zapachu to 2h bo ludzie na drugim końcu pomieszczenia już go nie czują, a drugi powie że trwałość 10h bo czują go jeszcze nosem przy nadgarstku
  • 11
  • Odpowiedz
@afc85: ale na ogólne odczucie zapachu wokół ma wpływ trwałość i projekcja, nie sama trwałość jak tutaj sugerujesz
zresztą nawet pogoda ma duży wpływ na to jak dany zapach się niesie w aurze
nie ma uniwersalnego wyznacznika bo też na każdym ludziu inaczej trzyma dany zapach, dlatego też nieraz zeznania się różnią
no i sam fakt że niektórzy to sissy sprayers co dadzą dwa psiki na klate i tyle

ja sam
  • Odpowiedz
  • 0
@robvan:

oczywiście to w dużej mierze indywidualna kwestia, ale i tak jak ktoś twierdzi że "zapach trzyma 6h" to dobrze byłoby wiedzieć czy przez tyle czasu czują go osoby w odległości metra, czy po 6h nie czuć go nawet nosem przy skórze
bez tego taka informacja jest bezwartościowa
  • Odpowiedz
@afc85: Bo ludzie mylą czas projekcji (gdzie tak jak piszesz, czuć powiew z szyi) z trwałością na skórze po przyłożeniu nosa. Dla mnie wyznacznikiem jest czas zostawiania za sobą ogona, a nie szukanie nosem po ręce czy jeszcze jakieś zwietrzone resztki bazy tam siedzą. A potem pisanie po internetach, że Allure albo Bleu trzyma 12h ( )
  • Odpowiedz
  • 1
@loopie96:

ale na ogólne odczucie zapachu wokół ma wpływ trwałość i projekcja


oczywiście, na odczuwanie zapachu wpływa wiele czynników: cechy samych perfum (trwałość, projekcja), cechy skóry danej osoby, użyta ilość, temperatura otoczenia, wilgotność, wiatr, obecność innych zapachów, itd. to zbyt skomplikowane żeby zawrzeć w jednym pytaniu, dlatego tutaj pytam jedynie o samą trwałość
  • Odpowiedz
@afc85: Przecież to proste jak budowa cepa. Trwałość to czas przez jaki zapach jest wyczuwany na skórze zanim całkowicie się ulotni. Projekcja to czas przez który jest odbierany przez otoczenie. Tu nie ma żadnej filozofii.
  • Odpowiedz
  • 0
@markaron:

Trwałość to czas przez jaki zapach jest wyczuwany na skórze zanim całkowicie się ulotni.


niezupełnie, jaki jest sens uznawania trwałości, jeśli już nawet samemu się nie czuje swojego zapachu bez jeżdżenia nosem po skórze?
w tym momencie, moim zdaniem, nie ma już wartości użytkowej, więc ja tego już nie uznaję

poza tym, w ten sposób pryskając po ubraniu, można by stwierdzić, że każdy zapach ma co najmniej kilka dni trwałości
  • Odpowiedz
@afc85: i też w sumie ciężko odpowiedzieć na to jednym zdaniem
bo nieraz widziałem wpisy że na kimś killer na kimś gunwo trzyma, a wiadomo też że każdy ocenia to inaczej
ja samą trwałość raczej oceniam w ten sposób czy po prostu czuję bez szukania nosem po rece gdzie był zapach psiknięty
z projekcją to trochę też inaczej bo nieraz nawet nie czujemy jak mocno od nas projektuje przez nose blind,
  • Odpowiedz
  • 1
@loopie96:

bo nieraz widziałem wpisy że na kimś killer na kimś gunwo trzyma, a wiadomo też że każdy ocenia to inaczej


właśnie dlatego przydałby sie jakiś ujednolicony wyznacznik

z projekcją to trochę też inaczej bo nieraz nawet nie czujemy jak mocno od nas projektuje przez nose blind


no to jest jeszcze odrębna kwestia, co ciekawe nose blind jest bardziej typowy dla mocnych perfum, ja tak mam z zapachami typu br540, czy
  • Odpowiedz
@afc85: @loopie96: wszystko jest ekstremalnie subiektywne. Za każdym razem, jak któryś ze znajomych, którzy nie są w temacie, się pytają o trwałość, to podkreślam, że zależy ona od mnóstwa czynników: ilość psiknięć, temperatura otoczenia, wilgotność otoczenia, pH skóry, oleistość czy nawilżenie skóry... Próba określenia trwałości w godzinach czy minutach zawsze obarczona jest olbrzymim błędem.

bo nieraz nawet nie czujemy jak mocno od nas projektuje przez nose blind,


Otóż to.
  • Odpowiedz