Wpis z mikrobloga

Wczoraj odtworzyłem sobie ostatni Siódmy Dzień Tygodnia, gdzie poseł Konfederacji Stanisław Tyszka bardzo oburzał się, że zajmujemy się jakąś tam głupią aborcją, kiedy w Polsce jest tyle ważniejszych problemów. W sumie podobne wypowiedzi można przeczytać wśród konfiarzy na Wykopie.

Problem tylko w tym, że ja nie mam pamięci złotej rybki i pamiętam, co działo się przed 22.10.2022 (Wyrok Przyłębskiej ws. aborcji). Gdzie przy każdej okazji przedstawiciele Konfederacji poruszali temat aborcji, że w Polsce morduje się najsłabszych, że to prawo jak za Hitlera. Np. trudno było znaleźć jakąś wypowiedź Grzegorza Brauna, gdzie nie nawiązałby do aborcji, jakby to był nadrzędny problem Polski, bez którego nic innego nie ma sensu.
Później cała Konfederacja murem podpisała się pod wnioskiem do Trybunału Przyłębskiej w tej przecież zupełnie nieistotnej sprawie. Nie mieli wtedy nic ważniejszego do roboty?

A teraz, kiedy mamy już takie prawo aborcyjne, jak Konfederacji pasuje, to zbywają ten temat, że jest zupełnie nieistotny i najlepiej w ogóle nie rozmawiać o tej błahostce? Zdanie Konfederacji o wadze tego problemu nagle zmieniło się o 180 stopni wraz z wprowadzeniem wyroku Przyłębskiej. Znów potwierdza się zasada, że "hipokryta" to synonim katolickiego konserwatysty.

#konfederacja #polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #aborcja
  • 23
@lewoprawo: Tak ogólnie to gadanie o aborcji można zakończyć w 1 dzień - wystarczy przegłosować ustawę o liberalizacji, niech Duda podpisze i wszyscy będą mieli temat w dupie.
  • 1
Duda podpisze i wszyscy będą mieli temat w dupie.


@JC97: Gdyby Konfederacja na serio uważała aborcję za tak mało istotny temat, jak teraz go przedstawiają, to tak to właśnie powinno wyglądać. Ale coś mi się staje, że po takiej zmianie nagle temat aborcji znów stałby się jednym z najważniejszych tematów dla tej partii.
@lewoprawo: Konfederacja podpisała się pod tym wnioskiem bo są pro-life. Temat był nakręcony do granic możliwości zarówno przez PiS jak i ówczesną opozycję z KO i przystawkami. Konfa stała trochę z boku, bo wiedzieli że stracili trochę wyborców na tej decyzji. Niezależnie od tego co zrobi PiS tak jak i PO, ich wyznawcy będą na nich głosować. Z kolei Konfederacja czy taka Trzecia Droga nie mają stałego elektoratu w aż takiej
@assninja: no to niech wszyscy zagłosują za, dadzą ludziom wolność

Którym ludziom? Bo na pewno nie tym nienarodzonym. Aborcja to nie jest pójście na kebab z ostrym sosem i tego konsekwencjami. Kobiety po aborcji mają problemy z zajściem w kolejne ciąże, a często jest to po prostu niemożliwe. Nawet tabletki dzień, czy dwa po mogą zepsuć układ rozrodczy. O tym nikt nie mówi a jest to dla wielu kobiet tragedią na
Kobiety po aborcji mają problemy z zajściem w kolejne ciąże, a często jest to po prostu niemożliwe. Nawet tabletki dzień, czy dwa po mogą zepsuć układ rozrodczy.

@obserwator_nsa: Poczytaj sobie o tym co mówisz i nie przyczyniaj się do bezźródłowej dezinformacji:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2855611/

[2] https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0010782422000063

we found no evidence of increased miscarriage or teratogenicity (3 studies) or disrupted menstrual cycle (3 studies) after Levonorgestrel EC exposure compared to controls.


Co zaś
@xfin: są przypadki gdzie tabletki wczesnoporonne miały skutki uboczne.

Aborcja z kolei może zrujnować organizm. Tak jak sam zabieg, jak i infekcje. Zresztą nie każda kobieta jest krową rozpłodową, niewiele trzeba żeby coś zepsuć. Zresztą obecnie ludzie są coraz mniej płodni, szczególnie to widać na badaniach w krajach rozwiniętych.
@assninja: tak zgadza się, ciąża i sam poród też mogą być niebezpieczne. Dlatego należy wzmocnić opiekę okołoporodową. Kształcić nowoczesne kadry, położne itd i to postuluje też sama Konfederacja.

I żaden ze mnie katolik, nie chrzciłem nawet swoich dzieci byczku zanim to było modne.
  • 1
Piszesz, że to najważniejszy temat dla Konfy a jest wręcz przeciwnie. Wszystkie pytania o skrobanie kończą jednym zdaniem. Dla nich najważniejsze tematy to Zielony Ład, kolejne programy socjalne w tym te dla Ukraińców czy obronność. A co do samej aborcji, mam wrażenie że coraz więcej młodych kobiet zaczyna rozumieć o co chodzi w populistycznej wojence. Lewicowe środowiska pompują ten temat do granic możliwości bo tylko to mają do zaoferowania.


@obserwator_nsa: Chodzi
@obserwator_nsa: czyli generalnie "są przypadki" i "może", ale mechanizmu i działania takiego procesu nie poznam i nie poczytam o nim?

Poza tym, piszesz o tych skutkach ubocznych (które najczęściej są wynikiem źle przeprowadzonych aborcji czy braku opieki medycznej po niej), a potem jak poniżej?

Dziewczyny, które naprawdę nie chcą mieć dziecka zawsze znajdą sposób i lekarza.


To jest prawdziwa przyczyna problemów z płodnością po aborcji - jakieś szemrane sposoby jej wykonania.
@obserwator_nsa: można też przeczytać ulotkę misoprostolu i tego drugiego i samemu zdecydować

opieka okołoporodowa w propozycji pisu czy konfederacji to były pokoje do płaczu jak dziecko-warzywo umrze ale musiało być donoszone, by ono i matka mogły sobie pocierpieć parę godzin do paru dni