Wpis z mikrobloga

@a_b_cadlo
Tam masz chyba z kilka silników krokowych, nie wiem jak z karetką, jak to jest sterowane....
Ciekawa jest Teensy 4.1 masz od cholery PWM'ów, co może się tu przydać...

Ale szczerze powiedziawszy - już mało kto robi płytki w domu- za dużo zabawy jak od pana chińczyka można dostać za dość dobre pieniądze pojedyncze sztuki. Ale pomysł ciekawy.

Kiedyś były projekty aby przerabiać czarno białe drukarki laserowe tak aby ścieżki drukować
@a_b_cadlo: Znalazłem właśnie informację, że do rysowania ścieżek na płytkach PCB przed ich wytrawieniem można posłużyć się markerem, wiec może by lepiej było się pobawić w coś wzór plottera z części do drukarek 3d. 2 silniki krokowe i np. jakiś elektromagnes do obniżania markera, gdy ma pisać (sygnał z zasilania ekstudera). Pewnie wystarczyłoby wtedy wgrać Gcode o jednej warstwie i tyle, żadnych kombinacji z zasilaniem niekompatybilnych silników krokowych czy głowicy drukującej
motonita - @abcadlo:  Znalazłem właśnie informację, że do rysowania ścieżek na płytka...
@a_b_cadlo: arduino sobie pewnie poradzi, w tych drukarkach raczej nie są montowane jakieś ciężkie procesory, najwyżej kwestia dorobienia driverów. Potem jeszcze tylko rozpracowanie protokołu (bo producent się nim raczej nie chwali w sieci), sposobu obsługi, dobrania farby z takimi parametrami, że plujka będzie ją rozpylać, a jednocześnie nie zaschnie ona w dyszy na amen i wieczny spoczynek całości, a będzie się ta farba nadawać do trawienia. I jak już to wszystko