Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Będę chciał wstawić auto do normalnego mechanika z paragonem i bez znajomości
Na miejscu też zapytam o cenę, ale wolę też na forum pi razy drzwi ile to może kosztować (robocizna) bez cześci

Fabia 1 kombi
łożyska amortyzatorów przód
uszczelnienie skrzyni biegów, leje się raczej z miejsca gdzie pół oś wychodzi, czyli trzeba półos wyjąć
zacisk hamulcowy tył 1 szt, wraz z wymianą płynu hamulcowego na nowy
zawieszenie - nie wiadomo co. możliwe że gumy na wahaczach możliwe inne rzeczy tego już nie wiem i nie wiem co taniej nowe wahacze z gumami czy wybijanie starych gum i montaż nowych. Przy opcji nowych wahaczy mniej roboty więc taniej, ale pytanie ile drożej by wyszły wahacze.
no i tak dla bezpieczeństwa z 1h na walkę z jakimiś śrubami

w 1000zł by się zamkną czy bliżej 2000zł? mowa o samej robociźnie

#mechanikasamochodowa
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: no to przecież po to zakładam temat aby się zorientować w cenach xd
Są tutaj mechanicy.
Ja miałem zawsze robione po znajomości bez paragonu i mogę aby sobie luźno spekulować
  • Odpowiedz
@r5678: w e39 by to kosztowało na gotowo między 5800 a 8000 brutto fv z gwarancją ( i geometria), wszelkie reklamacje na Twoją korzyść i auto zastępcze. Dużo zależy od tego co w wahaczach

Jak się długo jeździ na złej geometrii to też inne rzeczy się krzywia, ale nie wiem czy w fabii by czuć roznice. W e39 przy 200 nic nie drży, więc jak chcesz utrzymać ten stan to trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678 łożyska +płyn + olej skrzynia + uszczelka skrzyni + zacisk to wychodzi jakieś 600 zł za części plus robocizna. 4-6 godzin roboty na pewno trzeba liczyć. Obstawiałbym okolice 1500 zł + ewentualnie te wahacze. Przynajmniej tyle mówi mi moja szklana kula
  • Odpowiedz
  • 1
@programista15cm: bmw nigdy nie miałem, ale słyszałem, że będziesz miał wydatki i że drogie w serwisie te auta. No i e39 to raczej limuzyna i klasa premium to gdzie to grzybowozu jakim jest fabia :D No ale to też jest fajne w tym aucie, każdy myśli, że grzybowóz a tu 1.9 tdi i jeszcze program jakiś planuje. nawet się to odpycha, i fajnie wyposażone, ale chce jeszcze więcej mocy.

@lubiep Jutro
  • Odpowiedz
@r5678: łożyska amorów 250 za robotę.
Uszczelniacz skrzyni grosze, ale trzeba olej zlać , nalać ponownie (nowy?) 200 na gotowo bez oleju .

Żeby dobrze odpowietrzyć układ hamulcowy to trzeba poluzować odpowietrzniki. Ile się urwie z pozostałych 3 ? Nikt nie wie. 150 na gotowo, jak się wszystkie odkręcą. Płyn dobrej jakości 50zł. Idzie taki za 12zł z K2 wyrwać, ale to zagotujesz na dwóch zakrętach.

Tuleje wahczy 20 zł sztuka
  • Odpowiedz
  • 0
nalać ponownie (nowy?) 200 na gotowo bez oleju .


@trzaichlac69: tam raczej nie ma co zlewać. bo wymieniałem olej w tej skrzyni po zakupie, może mi z litr został w butelce z tym że leje się z tej skrzyni jak z zarzynanej świni. parę godzin stania plamy kropki, 2 dni stania kałuża. Mam osłonę pod silnik więc skala problemu nie była mi znana coś tam się pociło a teraz grubo. Może
  • Odpowiedz
  • 0
@lubiep: mało tego, w promieniu kilkuset metrów są jeszcze 4 inne zakłady i to duże. wszystko zapchane.
Nie sądziłem że aż tak na potęgę się fury psują/ wymagają serwisu.
  • Odpowiedz