Wpis z mikrobloga

@panDario: Izrael jest państwem demokratycznym. Raz rządzą prawicowcy, raz lewicowcy, a jeszcze innym razem centrum. Rozumiem że jak w Polsce rządzi teraz centrolewica to jak Trump dojdzie do władzy to powinien wypiąć się na Polskę i uważać ją za wroga?
  • Odpowiedz
@keep_it_real: Tak, pojedynczy politycy i pojedyncze gazety to całe państwo. Do Izraela nie pałam żadną sympatią, zresztą jak do żadnego państwa na Bliskim Wschodzie, ale to najbardziej cywilizowane państwo w tamtym rejonie z nieporównywalnie większymi swobodami obywatelskimi od jakiegokolwiek innego państwa w tamtym rejonie świata. Widząc szambo jakie wylewa się na Izrael i jak ludzie z nienawiści potrafią "kibicować" islamskim fundamentalistom uważam że trzeba jakoś dać temu odpór tym bardziej że
  • Odpowiedz
@panDario: Mi się wydaje że mało kto popiera obecny rząd Izraela, ale jednocześnie ludzie potrafią oddzielać obecny rząd od narodu i widząc jak ludzie wręcz z dziką satysfakcją ( przynajmniej czytając komentarze na YouTube ) życzą wręcz Izraelowi anihilacji i z niesamowitą serdecznością zwracają się do Iranu to po prostu budzi niepokój i reakcje, czasami może przesadzone i za bardzo wchodzące Izraelowi w tyłek, ale z drugiej strony w sumie mamy
  • Odpowiedz
@kkecaj: co ty opowiadasz, nawet wycieczki do łodzi czy krakowa pełne dzieciaków nami gardzą, srają na korytarzach i robią okropny burdel a są ochraniane przez agentów mosad uzbrojonych w broń automatyczną zupełnie bezprawnie na naszych ulicach
  • Odpowiedz
@kkecaj: Mądrze mówisz, ale jednocześnie nie dziwię się tym którzy nie widzą różnic między ich rządem a narodem, kiedy całe pokolenia ich narodu wyrosły na indoktrynowaniu i straszeniem "polskim antysemityzmem" i "polskimi obozami zagłady".
  • Odpowiedz
@doghunt: W demokracji zdarzają się oszołomy nadużywające władzy? Nie no w życiu czegoś takiego nie widziałem. Ben Gvir to wyjątkowy świr ( taki Izraelski Grzegorz Braun ) ale przypominam że Zachodni Brzeg ma status taki sam jak Strefa Gazy tylko tam władzy nie przejęli islamscy fundamentaliści. Izrael to kontroluje ale na większości mapach nie jest to zaznaczone jak Izrael więc zważywszy na to że Izrael jest aktualnie w otwartej wojnie z
  • Odpowiedz
@MeteoRagucci: Może i są zindokrynowani, ale uważam że jeśli nawet ktoś jest idiotą i ignorantem to nie życzę mu śmierci tym bardziej że ja postrzegam ten konflikt jako konflikt ignoranta ale szanującego moje wartości z jakimś barbarzyńskim gangsterem któremu jak najbardziej życzę jak najgorzej bo przyczynia się do zniewolenia, cierpienia i po prostu czystego zła i to nawet wobec własnych obywateli. No i oczywiście Izrael jest sojusznikiem naszego sojusznika a w
  • Odpowiedz
@kkecaj: Czyli wolisz Iran? W Izraelu turysta ma mniej wolności niż w Iranie i to zdecydowanie. Jest też mniejsza szansa, że dostanie kulę w łeb.
  • Odpowiedz