Wpis z mikrobloga

1. Jak się nazywał ostatni król Polski?
2. Czym jest mandolina?
3. Co to jest kimchi?
4. Jak się nazywa samiec sarny?
5. Grecki bóg mórz i oceanów?
6. Kim zajmuje się geriatra?
7. Tosia to skrót od jakiego imienia?
8. Ostatnia litera w greckim alfabecie?
#hotelparadise

Na ile z tych 8 pytań znałeś odpowiedź przed emisją odcinka? (odpowiadamy szczerze)

  • 0/8 0.8% (3)
  • 1/8 1.4% (5)
  • 2/8 0.6% (2)
  • 3/8 1.7% (6)
  • 4/8 8.3% (30)
  • 5/8 15.0% (54)
  • 6/8 26.0% (94)
  • 7/8 27.4% (99)
  • 8/8 18.8% (68)

Oddanych głosów: 361

  • 13
  • Odpowiedz
Nigdy nie słyszałem o kimchi


@steamy_capybara_bath: no bo my nie jadamy ,,sfermentowanych warzyw jak koreanczycy,my takie warzywa wyrzucamy lub na kompost przerabiamy,w sumie to sałatka którą wielu z nas jada bo rzodkiew pekinka ogórek kiszony i szczypior ale świeżo zrobine a nie po kilku dniach bo się byśmy pokichali na rzadko,pewnie stąd ta nazwa kimchi od srczki-kichaczki ()
ja to akurat poznałam bo kuzyn był
  • Odpowiedz
@Amikamamy: @steamy_capybara_bath ja akurat u siebie co chwila jem jakieś koreańskie potrawy bo są dość tanie, szybkie i gotowe i nigdy po nich właśnie nie miałam jakichś rewolucji żołądkowych także i kimchi często wpada (chociaż jakoś za nim nie przepadam ale jak dają to biorę XD) ale nie dziwię się zupełnie, że ktoś mieszkając w Polsce i nie interesując się Koreą czy Azją w ogóle by nie wiedział co to. Tak
  • Odpowiedz
1. Jak się nazywał ostatni król Polski?


@Krinod: co jak co, ale to bardzo podchwytliwe pytanie, jeżeli brać pod uwagę wydarzenia z 2016 roku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@steamy_capybara_bath: czyli tak jak większość ludzi, samica jelenia to łania, a samica sarny to koza, jelenie są duże a sarny nie przekraczają metra wysokości
Ale wiem tylko dlatego, że w TAK jeden przedmiot prowadził mi leśnik
  • Odpowiedz