Wpis z mikrobloga

Dziś znowu wy będziecie siedzieć w klimatyzowanych biurach i mieszkaniach, na swoich wygodnych fotelach czy sofach, pijący dobrą kawę, pachnący i w czystych ubraniach.

A ja? Ja się obudziłem o 3:27 (budzik na 4 był nastawiony), raz zwlekę się z barłogu żeby sobie zrobić śniadanie i żarcie do kołchozu. Po godzinie 5 pojadę, i znowu będę musiał się przebrać w ciuchy robocze, trzeba będzie odbić kartę i kołchozowanie będzie wykonywane.

Szkoda ze jestem za głupi, żeby nie musieć kołchozować.

#robolskiezycie #kolchoz #pracbaza
  • 62
  • Odpowiedz
I jeden ciul czy będę w Polsce, Niemczech czy Australii. I tak bym musiał wstawać o 4, żeby o 6 odbić kartę. Dalej się bym musiał przebierać w te ciuchy robocze.


Poza tym ich kann nicht Deutsch sprechen


@G06DbT: 6 miesięcy nauki niemieckiego i możesz śmiało jechać. Możesz wybrać pracę na budowie, zaczyna się później, ale jest bardziej brudna, natomiast możliwości opieprzania się są większe. Niby dalej byś miał tak samo
  • Odpowiedz
@G06DbT: wstałem o 7:50, włączyłem komputer, poszedłem się umyć i przygotowałem śniadanie, teraz jem siedząc na Teams.
8 godzin w tym 3 przerwy i trud na dzisiaj skończony,
  • Odpowiedz
@G06DbT: no niestety - polska tanią produkcją stoi/stała i tak długo jak są głównie montownie u nas - tak długo to będzie główne zajęcie ludzi w tym kraju. Nie myślałeś, żeby zmienić pracę na inną, nawet i dalej fizyczną, ale w normalnych godzinach? Mam przyjaciela jeszcze z lat dzieciństwa, który nie bardzo lubi pracę biurowe, ale ogarnął sobie pracę na magazynie 7-15 i jest szczęśliwy.
  • Odpowiedz
jak można jechać do Niemieckiego i zarobić 4x więcej, być traktowanym jak człowiek


@JohnnyPomielony:
1. Jakie 4x więcej? Jak to policzyłeś?
2. Chyba nigdy dla Niemca nie pracowałeś. Niemiec to traktuje innego Niemca z szacunkiem, a Polaka, Rumuna czy innego Serba to kopie po jajach i traktuje jak gowno.
  • Odpowiedz
Do Australii raczej nie wjedziesz jako zwykły robol

@onepnch working holiday da się w aussie przeciągnąć do 3 lat, gdy wiekowo ktoś się łapie, a i wizy pracownicze też jakieś są

Aaaa ale faktycznie, nawet żeby ubiegać się o whv trzeba mieć skończone 2 lata studiów i certyfikat językowy, więc jak ktoś nie ma to średniawka
  • Odpowiedz
@G06DbT: Jest u nas w firmie kilku chłopaków i dziewczyn co przyszli z magazynu i produkcji. Sam na produkcji robiłem 3 lata, później w jako informatyk w firmie produkcyjnej aż do mitycznego programisty 7k teraz
  • Odpowiedz