Wpis z mikrobloga

Od miesiąca nie piję kawy. Piłem ją głównie w pracy, ale i tak wzrost jakości samopoczucia jest imponujący.
Niższe napięcie 'zawodowe', lepszy sen, znacznie niższe ciśnienie krwi po pracy (bywało na granicy łagodnego nadciśnienia, mimo że biegam, ruszam się i BMI w normie), znacznie niższe tętno brak ospałosci przy źle trafionej dawce, brak trampka w ustach, lepsza praca gastro, a do tego poznawanie wspaniałego świata herbat.
Jakoś nigdy nie było mi po drodze z informacjami o tym jaka kawa jest super i że nie działa na ciśnienie krwi, działa na maxa i to w długim okresie.

Od siebie bardzo polecam sprawdzić jak indywidualnie działa odstawienie tej używki.

To tyle, miłego dnia i smacznych naparów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kawa #herbata #zdrowie
KrolWlosowzNosa - Od miesiąca nie piję kawy. Piłem ją głównie w pracy, ale i tak wzro...

źródło: 5171808660_992d973dbc_b

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: jeśli nie sypiesz 5 łyżek ławy na kubek, do tego tona cukru i jakaś śmietanka to kawa wcale nie jest taka zła jeśli chodzi o zdrowie, oczywiście też w rozsądnych ilościach. Ale sam zauważyłem że to jednak mocna używka przynajmniej dla mnie bo już po wypiciu połowy kubka mój nastrój od razu się poprawia. A tak to piję tylko dla smaku i "towarzystwa". Nigdy nie spożywałem żeby mnie pobudziła xd
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa może po prostu odstawiając kawę i sięgając po herbatę poprawiłeś nawodnienie organizmu. Kawa wyzwalała złe nawyki i łańcuchową reakcję, niekoniecznie sama w sobie musi być szkodliwa. Nie napisałeś ile jej piłeś, ale u siebie po zamianie jednej z dwóch kaw dziennie na yerbę też zauważyłem lepsze samopoczucie i regenerację.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: tak z ciekawosci, a ile kaw piles wczesniej? ja zauwazylem zle skutki przy wiekszej ilosci kaw, gdy pije 1-2 dziennie wszystko w normie, po 3 kawach mialem podobne symptompy co ty
  • Odpowiedz