Wpis z mikrobloga

Ustawa o mobilizacji na Ukrainie podpisana przez Żełeńskiego, wejdzie 16 maja.
Istotne zmiany:
wezwania w formie elektronicznej
wszyscy, którzy otrzymali zaświadczenie po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, muszą przejść ponowne badanie lekarskie pod kątem zdolności do służby

czyli wszyscy którzy siedzą sobie w PL zostaną wezwani ponownie na komisję orzekającą
mam nadzieje że wszelkie łapówkowe zaświadczenia zostaną zweryfikowane

https://dorzeczy.pl/swiat/575493/ukraina-zelenski-podpisal-kontrowersyjna-ustawe-o-mobilizacji.html

#wojna #ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
  • 23
@TerazPolska123 wg danych Eurostatu w UE znalazło się ok 650tys poborowych. Ciekawe czy równouprawniona unioeuropejska wskaże również na ukraińskie witaminki ()
  • Odpowiedz
@TerazPolska123:

Osoba, która zostanie zmobilizowana i przejdzie szkolenie w ośrodku wojskowym, otrzyma status rekruta. Jeśli jednak w trakcie szkolenia okaże się, że osoba ta nie nadaje się do służby wojskowej i nie jest w stanie ukończyć szkolenia, może zostać zwolniona ze służby wojskowej.


Śmiem twierdzić, że osoby, które będą dawały taki wpis "rekrutom" zarobią na wille w Hiszpanii w ciągu 3-4 dni roboczych...
  • Odpowiedz
czyli wszyscy którzy siedzą sobie w PL zostaną wezwani ponownie na komisję orzekającą


@TerazPolska123: nic takiego się nie stanie, mało osób zdaje sobie sprawy z tego, że duża część Ukraińców siedzi w Polsce na lewo z przedawnionymi wizami, meldunek? Jaki meldunek xD
Szałas u janusza za zakładem pracy
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Typie jak już pitolisz głupoty to chociaż doucz się naszego prawa. Wszystkie wizy które straciły wazność po 24.02.2022 są przedłużone.
Dodatkowo i tak nie możemy zbytnio oddać Ukraińca do Ukrainy bo to z dużym prawdopodobieństwem będzie łamanie praw człowieka.
  • Odpowiedz
Śmiem twierdzić, że osoby, które będą dawały taki wpis "rekrutom" zarobią na wille w Hiszpanii w ciągu 3-4 dni roboczych...


@greg818181: zobaczymy jak zachowa sie komik zełeński. skoro powiedzmy z planowanych nie wiem, 300k zolnierzy, uda mu sie zrekrutowac 20k, bo reszta jest zwolniona, to nikt mu już żadnej pomocy nie da , bo komu powinno bardziej zależeć na wygraniu tej wojny? nawet mu jego "daj daj daj" nie pomoze
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: no właśnie niekoniecznie nic mu się nie stanie. Pierwszy przykład - anulowanie prawa jazdy - to można zrobić błyskawicznie. Druga sprawa - anulowanie paszportu jeśli nie stawi się w ciągu "123" do konsulatu, kolejna - automatyczna łapanka na granicy (w skrócie taka osoba traci prawo powrotu do ojczyzny na stałe), kolejna - kary finansowe podatkowe (np. zarabiasz poza UA = trzy razy większy podatek) i późniejsza windykacja/komornik (zabór mienia pozostawionego
  • Odpowiedz
  • 4
@yazir To i tak wciąż niewielka cena jak za uratowanie życia. Taką kwotę można odpracować w dwa lata w Polsce lub rok za Odrą, czy w Kanadzie.
  • Odpowiedz
@greg818181: znajac zycie to ci co wyjechali juz nic na siebie nie maja na ukrainie xd, wiec sraja na te wszystkie kary jakie moga im nalozyc, jedyny problem ze nie beda mieli jak tam wrocic. ale po co wracac skoro w polsce sobie zycie na nowo ulozyl xd
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: piętno tchórza i dezertera będzie ciągnęło się za nimi całe życie, czy tego chcą czy nie. I będzie tak i w UA i w kraju do którego uciekli i pozostali. Niestety dla tych osób to nie była emigracja zarobkowa, tylko dedykowana ucieczka od konfliktu. A ludzie są z natury wredni - ich nowa społeczność lokalna będzie im to wypominała w jakimś procencie. To już będzie niewdzięczna pamiątka po ludzku uprzykrzająca
  • Odpowiedz
@greg818181: ty jestes jakis odklejony. jakbym #!$%@? z kraju gdzie jest wojna to bym na nowa zaczac w takich np. niemczech. #!$%@? prawo jazdy wielkie mi halo zrobic na nowo xd, tam masz normalne zycie a czy mnie panstwo wyrzuci ze spisu obywateli mialbym w #!$%@? bo nigdy tam juz nie wroce i tak xd
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: ty wskazałeś, że chłopakom z UA, którzy uciekli nic nie grozi. Ja wskazałem, że jednak tak nie jest - państwo może dużo zaszkodzić takiej jednostce, dodatkowo tacy ludzie dostaną stygmę na całe życie (przynajmniej u części swojego nowego społeczeństwa lokalnego). Ty życzeniowo podchodzisz do sytuacji "ch*j mnie to obchodzi", ja ci tylko piszę co się stanie z takimi osobami i jakie są możliwe konsekwencje decyzji "spadam stąd". Wydaje mi się,
  • Odpowiedz