Wpis z mikrobloga

@Dejw983: poradź się prawnika. Długi przedawniają się po kilku latach i nie można siedziec za samo ich nie spłacenie.

Sytuacja jest groźna dopiero jak pożyczyłeś od jakichś dziwnych ludzi albo nakłamałeś we wniosku albo wziąłeś pożyczkę z zamiarem nie płacenia potem i jeszcze ci to udowodnią. Jeśli tak to wygląda to staraj się płacić raty.

Jak nie to prawnik. Ja kiedyś wzięłam chwilówkę, przeprowadziłam się i zapomniałam o niej, przedawniła się
  • Odpowiedz
Jak nie to prawnik. Ja kiedyś wzięłam chwilówkę, przeprowadziłam się i zapomniałam o niej, przedawniła się chyba po 3 latach czy coś takiego.


@Nowekonto1238: odsetki kapitałowe jako roszczenie okresowe przedawniają się z upływem 3 lat. Inne roszczenia w dłuższym okresie, ale wystarczy przerwanie biegu przedawnienia przed sądem. Nierealne by wierzyciel nie chciał egzekwować długu wynoszącego 300k (o ile oczywiście OP pisze prawdę, a to też watpliwe).
  • Odpowiedz
@John_Edgar_Hoover: to zależy. Jak zobaczy, że op nic nie ma i w dodatku nie zanosi się na to, żeby sytuacja kiedykolwiek się zmieniła to po kilku latach może machnąć ręką. Nikomu się nie chce w nieskończoność ścigać bezdomnych/bezrobotnych/uzależnionych/wszystko na raz
  • Odpowiedz