Wpis z mikrobloga

Przyszła do nas do pracy laska lat 20 i:
- podłączyła myszkę do monitora, monitor do prądu, laptopa nie włączyła wcale i dziwi się czemu to nie działa
- nie ogarniala że trzeba wpisać mejle odbiorców żeby wysłać wiadomość
- nie ogarnia jak działa chmura i jakim cudem pliki tam są i można je wyszukać
- podpowiedziałam jej żeby zrobiła sobie podfoldery na poczcie, np faktury, umowy. Potem mi pokazała że zrobiła sobie podfoldery 1,2,3,4... Ale w sumie to ona nie wie po co i jak to działa
- nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała
- nie wiedziała że są 'szczeki teściowej' do rozszywania dokumentów, a robiła to zębami XD
- nie umie nadać paczki kurierem, wpisanie adresu jest zbyt trudne
- nie ogarnia żadnego podstawowego programu biurowego

Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD
#pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  • 258
  • Odpowiedz
@cyk21: poprzednie umiało, aktualne pokolenie dostało smartfona który został stworzony do konsumowania treści a nie ich tworzenia (z wyłączeniem tworzenia głupich i szybkich treści typu TikTok), większość z nich nigdy PC w domu nie miała, i chyba mieć nie będzie.
  • Odpowiedz
ona nadal pracuje, front office


@qksgh: czyli wygląd, a nie kompetencje.
Póki niczego koncertowo nie spieprzy, to jeszcze podwyżkę dostanie.
  • Odpowiedz
@qksgh: też nie wiedziałem, że jest coś takiego jak szczeki teściowej zanim nie zacząłem pracy w biurze xD
Ale mi nie płacili 5k netto :( Nawet nie 5k brutto :(
  • Odpowiedz
Brawo dla waszej firemki za przyjęcie takiej Karyny za 5 koła. Należy wam się medal z ziemniaka za frajerstwo. Można prosić o adres ? Złoże CV i zaśpiewam odpowiednią stawkę.
  • Odpowiedz
Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD


@qksgh: Nie dziwie sie znajdzie simpa to zarobi wiecej
  • Odpowiedz
Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: Może do tej pory wystarczało jej ogarnianie telefonu i wysyłanie MMS-ów. Formalnie rzecz biorąc, współczesny smartfon jest komputerem, więc ona komputer ogarnia, tylko taki z mniejszą ilością funkcji.
  • Odpowiedz