Wpis z mikrobloga

Wczoraj bawiłem się programem telewizji ABC, obrazującym zmiany wyniku wyborów przy przesunięciu danej grupy demograficznej na tle wyników z 2020

To co mnie zaciekawiło to fakt, że stosując rezultaty obecnych sondaży ogólnokrajowych dotyczących zmian rasowych udało mi się uzyskać zwycięski dla Trumpa scenariusz przy porażce we wszystkich niebieskich stanach północy oraz w NE-2

Zakładając że Trump zanotuje duży progres u latynosów oraz że Biden zyska trochę u białych dostajemy swing Arizony, Georgii, Nevady oraz kluczowego tu Nowego Meksyku

O Nowym Meksyku nikt nie mówi a latynosi stanowią tam ponad 40% wyborców, jest tam bardzo dużo biednych warstw, oraz dotyka ich mocno problem granicy, nie mamy też stamtąd żadnego sondażu od sierpnia

#usa #trump #wybory
Towarzysz_Pawulon - Wczoraj bawiłem się programem telewizji ABC, obrazującym zmiany w...

źródło: temp_file7775229703270413303

Pobierz
  • 5
@Towarzysz_Pawulon: Pamiętaj tylko, że latynosi to nie jest jedna grupa społeczna i w poszczególnych stanach bardzo się różnią zwłaszcza Ci na Florydzie, którzy są w większości z komunistycznej Kuby ( łosują na Rep), a właśnie w Nowym Meksyku gdzie więszosc jest z Meksyku ( głosują na Dems).
@demol2020 w Nowym Meksyku ostatnio biali głosowai na Bidena czyli o kilkanaście procent w lewo od krajowej średniej u białych, natomiast Latynosi pomimo że także poparli mocno Bidena to zrobili to w mniejszym stopniu niż w latynosi w skali krajowej

Dodatkowo: Nowy Meksyk jest biedny, leży przy granicy i problem migracji uderza ich najmocniej za równo ekonomicznie jak i w kwestii bezpieczeństwa

To jest mało prawdopodobny scenariusz ale nie wierzę by Trump
Masz rację, że jest to mało prawodpodobny scenariusz - obie partie dokładnie zawsze analizują każdy stan, żeby wiedzieć gdzie opłaca się wgl robić kampanię i dawać pieniądze.W tegorocznych wyborach Nowy Meksyk nie jest zaliczany do stanów wachających się, ani nie jest nawet blisko tego.Obie partie olewają ten stan, bo jest w kategorii Safe D.