Wpis z mikrobloga

Ale się dałem naciąć na SCAM od PKO. Od początku.

Ujrzałem list na biurku, zapewne listonosz przyniósł i ktoś położył na moim biurku. W środku karta VISA Debit, pomyślałem że moja karta się kończy to przysłali mi nową. Swoją poprzednią mam chyba z 10 lat i już trochę zużyta to cieszyłem się i od razu ją aktywowałem w aplikacji. Następnego dnia moja druga karta sama się skasowała w aplikacji była to MasterCard PKO Konto dla młodych bez żadnych opłat. - już po niej. Nieaktywna.

Pomyślałem spoko, jeśli to tylko zmiana z mastercard na visa to pół biedy bo nie podróżuję po jakiś miejscach specjalnych gdzie może visa nie działać i zacząłem więcej czytać. A tu opłata 10zł co miesiąc, a tu 2zł za cashbacka a tu parę złotych za coś ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szkoda, że nie mogę tego cofnąć bo wolałbym starą kartę bez prowizji za wszystko. A mogłem po prostu wyrzucić ten list do kosza i bym miał za darmo.

#pko #niewiemjaktootagowac #banki
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@dzieju41: że przysłali zupełnie inną płatną kartę VISA z tym samym obrazkiem i jak ją aktywowałem to poprzednia darmowa MasterC karta mająca jeszcze 6 miesięcy ważności zniknęła.

@aleksander_z może śmiesznie brzmi ale to dobra rada, dzięki mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SupreminTHC: Zmiana rodzaju karty nie wpływa na opłaty. Wyjątkiem jest sposób i koszt przewalutowania, gdzie koszt przewalutowania przy Mastecard jest ukryty w wysokim kursie banku, a przy Visie zaszyty jest w formie prowizji, a przewalutowanie jest po kursie Visa - więc i tak wychodzi podobnie kosztowo.
  • Odpowiedz
  • 0
Na piśmie, które przyszło z kartą, informujemy o zmianie organizacji.


@EkspertPKO: aż wygrzebałem z kosza list i nie ma tam nic o tym. Jest tylko instrukcja aktywacji i jak uniknąć opłaty za kartę
  • Odpowiedz
  • 0
@SupreminTHC Przepraszamy, że w Twoim liście nie było szczegółowych informacji. Przekazujemy poniżej najistotniejsze dane o karcie VISA:
1. Karta ma nowy numer.
2. PIN możesz nadać:
- w serwisie iPKO: Moje produkty / Karty / kafel z wybraną kartą / Szczegóły i zarządzanie kartą / nadaj PIN,
- w IKO: Moje produkty / Karty / kafel z wybraną kartą / 3 kropki w prawym górnym rogu / Nadaj nowy PIN,
- na
  • Odpowiedz