Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy 150k oszczędności to dużo/mało jak na 30-letniego przegrywa? Bo na pierwszy rzut oka wygląda fajnie ale z drugiej strony moi rówieśnicy mają majątki za bańke (np. własne mieszkanie).
- na jakieś inwestycje to chyba za mało, zresztą ja się na tym nie znam
- jakaś konsumpcja typu kupno auta za 150k to też głupota (tylko tyle że poczuje się lepiej na chwilę)
- na mieszkanie to za mało, zresztą po co własne mieszkanie incelowi prawikowi

#przegryw #oszczednosci #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie #pieniadze #zarobki #gielda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy 150k oszczędności to dużo/mało jak na 30-...

źródło: zakupy-p%C3%B3%C5%82ka-655

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ciesz sie tym co masz , większość Polaków nie ma praktycznie żadnych oszczędności :-) . Tylko pamiętaj pieniądze są do obracania , a nie od kiszenia ich i odkładaniu żebys za nie ladny pogrzeb opłacił.Poniwestuj trochę , kup kawałek ziemi rolnej, przekształć w budowlaną, podziel ,sprzedaj z zyskiem, kup sobie za parę tys jakieś krypto ,itp.
  • Odpowiedz
na jakieś inwestycje to chyba za mało, zresztą ja się na tym nie znam


@mirko_anonim: a ile to jest wystarczająco, żeby inwestować? kilkaset k, żeby założyć jakiś własny biznes? kupić mieszkanie inwestycyjne? kupujesz trochę złota, jakichś akcji ze S&P500 albo jakiś inny pakiet inwestycyjny dostępny w twoim banku, trochę krypto, może trochę na inwestowanie w spółki inne niż S&P500 i bzikasz

chociaż t. teoretyk, mam dwa razy tyle i większość kiszę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jest dokładnie tak jak piszesz, jest to i mało i dużo. Wszystko zależy z kim się porównasz i jakie masz cele.
Jesli pytasz o wartość Twojego majątku, to faktycznie nie jest to dużo, bo nawet jak ktoś ma 500k kredytu, a mieszkanie może sprzedać za 700-800k, to jego majątek jest właściwie 2x większy niż Twój. I może być to osoba, która po prostu zakredytowala się pod korek 2-3 lata temu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeszcze 2 czy 3 lata temu mozna było powiedzieć, że to spoko ponad normę i luz. Dzisiaj to gowno nie pieniadz i poza roczna poduszka finansowa nic z tym nie zrobisz xD
  • Odpowiedz