Wpis z mikrobloga

pytasz o koszty pośrednika, czy jakieś inne?
ja jako kupujący płaciłem 2%, ale z tego co wiem było pobierane kolejne 2% od sprzedającego.
teraz się chyba odchodzi od pobierania prowizji od dwóch stron i bierze się niecałe 5% tylko od strony sprzedającego... ale to zależy od polityki firmy
  • Odpowiedz
dzięki, ja jestem zainteresowany kupnem i pośrednik chce ode mnie 4%, tak właśnie myślałem że 2% maksymalnie a jak nie to niech spadają na drzewo.


@maroLem87: spróbuj uderzyć bezpośrednio do właściciela, ale jak mają podpisaną umowę na wyłączność to nic nie zrobisz, pozostaje albo to przeboleć jak Ci bardzo zależy na nieruchomości albo poszukać co innego
  • Odpowiedz
  • 0
@charlie1919: Mają podpisaną umowę na wyłączność i z tego co znalazłem w necie to widzę że od dłuższego czasu nie mogą tego sprzedać, więc problemem mogą być absurdalne żądania pośrednika odnośnie prowizji. Cena nierucha rynkowa, a nawet powyżej. Ja #!$%@?, bierzesz pośrednika który cie oskubie i utrudnia sprzedaż xD Na chłodno do takich rzeczy podchodzę więc jak mi się nie kalkuluje to odpuszczam. Chyba po prostu zaproponuję pośrednikowi cenę całkowitą jaką
  • Odpowiedz
  • 0
on 4% chce od ciebie i 4% od gościa na którym wymanipulował bycie pośrednikiem.


@wuwuzela1: No i stoi ta nieruchomość od kilku lat i nie mogą sprzedać. Zajebisty pośrednik, już by pewnie dawno opchnęli jakby nie genialny deal z pośrednikiem, umowę na wyłączność mają xd
  • Odpowiedz