Wpis z mikrobloga

W temacie stacji paliw i alkoholu: Wzrost dostępnosci alkoholu powoduje wzrost przestępczości. Są na to badania i anegdotyczne dowody pt. „Jak będzie chciał to się napije” proszę sobie schować

Link

Argument o wolności tez srednio do mnie przemawia. Społeczeństwo umawia się co wolno a co nie. Skoro może mi zabronić kupować Mefedron to może tez zabronić kupować alko w pewnych miejscach.

#polityka #alkoholizm #polska
  • 6
  • Odpowiedz
@jurekqwerty: Faktycznie, zalinkowane badania przeprowadzone w stanach, w mieście Baltimore gdzie ponad 60% populacji to murzyni i przestępczośc jest pospolita, są wspaniałym dowodem xD Sam tytuł badania to "kule i alkohol", jak to się ma do Polski gdzie dostęp do broni jest mocno regulowany i nie można sobie od tak chodzić z pistoletem?
  • Odpowiedz
@jurekqwerty

Argument o wolności tez srednio do mnie przemawia. Społeczeństwo umawia się co wolno a co nie. Skoro może mi zabronić kupować Mefedron to może tez zabronić kupować alko w pewnych miejscach.


Wcale nie tak dawno społeczeństwo się umówiło na to że homoseksualistów należy kastrować z tym też byś nie miał problemu? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@KarnetNaGlony: nie chodzi mi o to ze każde ograniczenie wolności na które społeczeństwo się umówi jest etycznie dobre, tylko ze niezrozumienie dlaczego ograniczenie np. Jednej uzywki jest Ok, a innej to zamach na wolność
  • Odpowiedz
@jurekqwerty zaplikowanie demokracji do każdej sfery życia prowadzi właśnie do rzeczy nieetycznych czy po prostu realizowania interesu jednej grupy kosztem drugiej. To jest właśnie skutek odrzucenia wolności jako wartości samej w sobie
  • Odpowiedz