Wpis z mikrobloga

Od czasu do czasu zapalę sobie cygaretkę. Zauważyłem że po kilku tygodniach tracą aromat, dlatego chciałbym je przechowywać w trochę lepszych warunkach. Jednakże nie palę na tyle często żeby narazie inwestować w profesjonalny humidor czy higrometr. Czy zwykłe plastikowe pudełko z wieczkiem + kryształki które kontrolują wilgotność ( https://cigarro.pl/nawilzanie/1786-krysztalki-passatore-50g-595198.html ) wystarczą aby cygaretki w opakowaniu wytrzymywały te kilka tygodni dłużej w dobrym stanie?
#palenie #cygara #papierosy #kiciochpyta #wykopsmokersclub
  • 9
  • Odpowiedz
@Nobody32 pierwszy raz widzę te kryształki szczerze mówiąc. Po prostu osobiście mam pudełko + Bovede i nie wiedzę miejsca do poprawy, bo po prostu działa przy zerowym wysiłku.
  • Odpowiedz
  • 0
@lePietruch: To kupię Bovede. Jeszcze dwa pytanka: jak często wymieniasz torebkę i czy wietrzysz czasami pudełko a jeśli tak to co jaki czas? Czytałem że powinno się niby co 2 tygodnie.
  • Odpowiedz
@Nobody32: @lePietruch te kryształki to chyba do uzupełniania nawilżaczy tego typu

Ja używam jednego i drugiego i po utracie wilgoci reanimuję wodą demineralizowaną. Nie daj się tylko robić w #!$%@? na specjalną wodę do humidorów i nie kupuj tego na stacji po 10zł/litr. Auchan i reszta tego typu marketów na dziale samochodowym mają demineralizowaną 5 litrów za 5-6zł.
  • Odpowiedz