Wpis z mikrobloga

  • 11
@Olek3366 idąc dalej to z naszej kieszeni płacimy za policję, karetkę, straż miejską co #!$%@? zbierają z ulicy. Ja bym poszedł dalej i ograniczył kupno alkoholi do sklepów tylko do tego przeznaczonych tak jak to jest w Kanadzie (w niektórych rejonach) chociaż wiem że w tym kraju jest to niemożliwe
  • Odpowiedz
@kocurrek32 to zmienia, że osoba w chorobie alkoholowej nigdy nie kupuje na zapas


@MosleyOswald: wykopki często piszą, że jestem alkusem, ale ja zawsze mam alko na zapas, spokojnie kilkadziesiąt litrów mocnego, wina i piwska. To jestem tym alkusem w końcu czy nie?
i nigdy nie miałem sytuacji, że nie było alko w domu xd
  • Odpowiedz
@MosleyOswald ja proponuję kartki na dane produkty.

będzie specjalna komisja raz w roku ustalac jakie produkty i ile miesiecznie moze kupic dana osoba, cos tak jakby kupon.

ta komisja pozbiera dane i ustali ile nabialu miesa itp mozna kupic dla przecietnego polaka. Dla jego dobra a przedewszystkim zdrowia ograniczy pewne produkty zeby dozyl duzego wieku wilk syty i owca cala
  • Odpowiedz
Czyli chcesz wrócić do PRL: droga wódka, sprzedaż od 13.00 tylko w państwowych monopolach?


@cyk21: świetny pomysł, w Szwecji jest podobny model.
  • Odpowiedz
@MosleyOswald: trzeba rozwiązać problem dlaczego ludzie piją. Zakazami nic nie zmienisz. Będą sobie przelewać do małych buteleczek by rano mieć setkę na śniadanie.

Właśnie nie możemy dopuścić by lekką ręką rząd "rozwiązywał" problemy. Na tej samej zasadzie to zakaz alko robią bk0%. Bo łatwiej rządzić dając zakazy, benifity i podatki. Ale tak się nie sprawia, że będzie lepiej
  • Odpowiedz
ludzie się chyba nigdy nie nauczą, że zakazy i prewencja przynoszą odwrotny efekt.


@wAr1948: no. Totalnie widzę jak wszyscy Polacy starczają się w chorobę alkoholowa bo nie mogą kupić wódki na stacji benzynowej. Tak będzie.
  • Odpowiedz
@MosleyOswald w Holandii też nie ma wódy i innych w sklepach spożywczych tylko są specjalne monopole GalGal otwarte do 18 I jakoś kraj jeszcze nie upadł tam xDdd Polaki które się nasłuchały chyba za bardzo o jakiejś amerykańskiej wolność teraz dostają sraczki na każdą decyzję że nie mogą kupić wódki literalnie wszędzie o każdej porze dnia i nocy MUH FREEDDOOOOOOM XD
  • Odpowiedz