Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #audio chciałbym wymienić fabryczne głośniki na lepsze i znalazłem, że te oryginalne są na 4 ohm, a chciałem kupić JBL Stage3 627F, które są na 3 ohm. Czy to będzie prawidłowo współgrało? Odkopałem jakieś stare tematy na elektrodzie sprzed 15 lat i wyczytałem coś o bardziej grzejącej się końcówce mocy. Jak to w końcu jest? Mogę śmiało wymieniać? Auto to Hyundai i30 z 2018 roku.
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@MrFrost słabo się znam na audio, ale wydaje mi się, że jednostka która puszcza sygnał - wzmacniacz albo pewnie w tym przypadku radio ma określoną specyfikację głośników które można podłączać. Jak się mieszczą to luz. Jak się nie mieszczą to chyba też luz dopóki się nie ustawia dużej głośności.

Swoją drogą to ciekawe że mają 3 ohmy, zwykle chyba jak coś lepiej gra to ma wyższa impedancję :?
To nie jest porada
  • Odpowiedz
@MrFrost im mniejsza impedancja głośnika tym większa szansa uszkodzenia końcówki mocy w radiu. W praktyce będą grać głośniej i jest ryzyko uszkodzenia radia.
  • Odpowiedz
@MrFrost: Jak chcesz tylko proprawic brzmienie to szukaj głośników klasy OEM.

Głośniki z mniejszą rezystancją zaorają radio i nawet nie ma co się nimi interesować.

Mam i30n z zmodowanym Audio. Wsadziłem do niego porządnych wzmacniasz z dps i przyzwoite glosniki. Mam system który nie jest idealny bez subwoofera, ale orze wszystko co jest fabryczne i nie kosztuje 20k
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: w ogóle na temacie audio nie znam się. Czy mógłbyś podać link do jakichś głośników? Te fabryczne grają bardzo plastikowo płasko, nawet equalizer dużo nie pomaga
  • Odpowiedz
hciałbym wymienić fabryczne głośniki na lepsze


@MrFrost: najpierw wygłusz drzwi, dopiero potem zastanawiaj się nad wymianą głośników. Robienie tego w odwrotnej kolejności mija się z celem.
Natomiast co do pytania o 4Ohm vs 3Ohm to tak właśnie będzie się działo, końcówka w radiu może się bardziej grzać jeżeli nikt nie przewidział jej pracy z tak niskim obciążeniem. Głośniki o większej impedancji możesz wsadzić zawsze, wtedy jedynie ryzykujesz niższy poziom natężenia dźwięku
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: mówisz, że nawet jeśli wsadzę takie JBL stage2 zamiast fabrycznych plastikowych głośników to nic nie da? Obecne nagłośnienie jest do dupy nawet na postoju albo w garażu jak próbowałem ustawić audio
  • Odpowiedz
@MrFrost: Kiedy ją rozkminialem temat to przeczytałem że gra przede wszystkim wzmacniacz. Jeśli nie masz odpowiedniego zasilania głośników to nigdy nie będziesz miał dobrego dźwięku.

Przy upgradzie audio stosuje się też wygłuszenie drzwi żeby głośniki miały poduchę powietrzną na której mogą grać. To też zauważalnie wpływa na jakość dźwięku.

Wpisz sobie w google po niemiecku „n akcesoria” i audio upgrade Pioneer d1004. W Niemczech jest sprzedawany zestaw na tańszych podzespołach. Spróbuj
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: tylko weź pod uwagę, że na tym się nie znam, chce wydać do około 500 zł za 4 głośniki i tak aby pod fabryczne radio pasowały pług and Play bez kombinowania. Czytałem w opiniach, że pod fabrycznym radiem JBL stage2 6,5" grają o niebo lepiej niż plastikowe płaskie fabryczne
  • Odpowiedz