Wpis z mikrobloga

W mojej wiosce jest chłopaczek który wiele razy próbował ale do tej pory nie udało mu się zdać prawka. No i jego życie to jakaś masakra. Rano musi na nogach zapierdzielać parę km do sąsiedniej wsi gdzie dojeżdża autobus by dostać się do roboty którą ma w mieście powiatowym. Jego powrót do domu wygląda tak samo więc traci masę czasu na sam dojazd. Tak się zastanawiam co go motywuje to codziennego wstawania o świcie? Po co mu w ogóle ta robota jak auta sobie nie kupi bez prawka (nie jest z patusem skłonnym jeździć bez) a bez auta to on z tej wsi nigdzie nigdy nie wyjedzie ani żadnej kobiety nigdy nie znajdzie. Bez sensu takie życie. Już lepiej neetować i pieprzyć to wszystko.

#przegryw
Larsberg - W mojej wiosce jest chłopaczek który wiele razy próbował ale do tej pory n...

źródło: temp_file147923285632630383

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 2
@ZacharJasz92 No szczególnie zimą. Wyobraź że musisz zapierdzielać te kilka km na mrozie trzęsąc się z zimna a obok przejeżdżają sobie ludzie w ogrzewanych samochodach. Piekło.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Pomimo trudności, chce mu się, a to już wygryw. Może sobie kupić samochód z pojemnością silnika jak w motorowerze, i będzie jeździć bez prawka (powoli, ale za to nabierze wprawy i łatwiej będzie mu zdać egzamin na prawo jazdy). Zaoszczędzi też czas na drodze do i z autobusu. Jeśli się nie podda, to dla mnie wygryw. Sam kiedyś nie miałem samochodu ani pieniędzy na zakup i chodziłem pieszo na autobus
  • Odpowiedz
@Larsberg: ludzie na wsi naprawdę mają pod górkę bez prawka. A wogole to tylko życzyć powodzenia chlopcu który podchodzi na prawko. Podobno zdanie prawa jazdy na kat b nie jest prostą sprawą. Sam dobrze wiem jak to jest. Jeden błąd i oblewasz i dziękuję za uwagę. Ale tutaj trzeba mieć naprawdę wyczesane szczęście żeby wogole zdać prawko. Zdałem za 9tym razem. Byłem wtedy na studiach. Ciężki temat naprawdę.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Prędzej czy później przyjdzie taki czas że będzie zdany sam na siebie.
I jak do tego czasu odłoży sobie jakieś pieniądze to będzie mu dużo łatwiej.
Ja też nie mam na co wydawać pieniędzy ale szykuje się na ciężkie czasy.
  • Odpowiedz
@Larsberg: brak prawka nawet w małym mieście to może być wyrok a na wsi to już wgl. Sam zrobiłem prawko nie tak dawno temu, teoria za 4, praktyka za 2. Wiem jak jest. Wiem jaki to stres i przede wszystkim jaki koszt. Współczuję.

W jego sytuacji warto by było jednak docisnąć i zrobić prawko. Nawet za 15 razem, do oporu, o ile hajsu styknie. Od tego może naprawdę zależeć jego los.
  • Odpowiedz
@Cobalt-Kinetics: gdyby nie to nie mielibyśmy połowy obecnej populacji. Na wsiach nadal mieszka kilkanaście milionów ludzi wiesz? To raczej należy ganić państwo polskie za to, że wsie i małe miasta zrównano do poziomu gleby i intencjonalnie się je ignoruje już od wielu dekad. Przynajmniej jest UE i środki na różne projekty.
  • Odpowiedz