Wpis z mikrobloga

Siema, przymierzam się do rozpoczęcia zabawy z drukiem 3d i zakupem Creality Ender-3 V3 SE. Oprócz samej drukarki co jest mi potrzebne żeby zacząć zabawę? co dokupić i jaki soft powinienem mieć.

Jak mnie odeślecie do sensownego poradnika to też będę zadowolony, bo te treści z komputer świat i botland tak troszkę temu nie ufam

#druk3d #drukarka3d
  • 11
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety wszyscy jadą po enderku a większość na nim zaczynała. Tak naprawdę nie ma lepszej drukarki na start, duża społeczność i baza rozwiązanych problemów. Jak skalibrujesz endera to żadna drukarka w przyszłości nie będzie stanowić większego problemu.
  • Odpowiedz
@ItsyBitsyPajonk: Wszystko to kwestia budżetu i w jakim celu kupuje się takową drukarkę. Szczerze to jeśli ktoś drukuje sobie amatorsko co jakiś czas to Ender nie jest zły zważywszy na stosunek ceny do jakości a także ilości elementów zamiennych czy możliwość zmodyfikowania sobie go w przyszłości. Mam Endera 3v2 Neo (praktycznie pracuje "out of the box" poza kalibracją i dodrukowaniem rolki podawczej do filamentu) od prawie roku i poza wymianą dyszy
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: przeczytaj dokładnie oba komentarze powyżej. Pozwolę sobie przetłumaczyć "z pieprzenia na polski":
To:

Jak skalibrujesz endera to żadna drukarka w przyszłości nie będzie stanowić większego problemu.

Znaczy, że będziesz się pieprzył z kalibracją drukarki za każdym razem, kiedy będziesz chciał coś wydrukować. O ile w ogóle już w pudełku nie przyjedzie Ci z krzywą ramą i wtedy możesz najwyżej próbować ją zwrócić, a wtedy przekonasz się jak biznes robi Creality
  • Odpowiedz
@ItsyBitsyPajonk: @Reloaad Kupiłem endera v2, (w tym samym czasie ze znajomym), złożyłem bez żadnych poradników i drukarka po prostu drukowała i przedrukowała tak 2 kg filamentu, jedyne co robiłem to ustawianie stołu. Kolega miał podobnie razem zdobywaliśmy doświadczenie. Od jakiegoś czasu kumpel drukuje na p1p i w porównaniu do endera prędkość wydruku jest niewyobrażalnie większa, ale jakościowo wydruk wcale nie jest lepszy. Na dwa nowe egzemplarze oba drukowały bardzo dobrze bez
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: nie słuchaj przygłupów powyżej, mają zacietrzewioną wiedzę opartą na doświadczeniach ze starymi enderami. Ender 3 V3 działa od razu, ma autokalibracje, detekcje nierówności i auto pozycjonowanie w osi Z - drukuje out of the box. Ja mam, kumpel ma. Zero problemów
  • Odpowiedz
Oprócz samej drukarki co jest mi potrzebne żeby zacząć zabawę? co dokupić i jaki soft powinienem mieć.


@17loginbylzajety: kilogram PLA, alkohol izopropylowy do czyszczenia stołu, druciana szczoteczka do czyszczenia dyszy, dimafix do smarowania stołu
Z softu jakiś slicer (polecam prusaslicer), jak chcesz sam projektować to fusion360 / onshape / blender
Jakieś nożyki modelarskie i szczypce boczne do czyszczenia wydruków
To powinno Ci wystarczyć na początek, reszta podstawowych narzędzi powinna być w
  • Odpowiedz
  • 2
Co wy #!$%@? o tym ze endera za każdym razem trzeba kalibrować. Mam jedną z pierwszych wersji endera 3 i drukuje bez problemu druk za drukiem. Fakt że dołożyłem dual z i 3d toucha i alu docisk do silnika extrudera ale nie tykalem jej od 4 miesięcy ( musialem wymienic dyszę bo sie przytkala)
Druga ender 3 v2 drukuje sporadycznie od 1.5 roku i nic w niej nie zmienialem ( procz tej
  • Odpowiedz
@17loginbylzajety: i to jest prawdziwy problem... ilu ludzi tyle opinii;p
Mam od ok mieś. Endera 3 KE i działa, mało brakło i miałbym Neptuna (też ma różne opinie) - w moim przypadku zdecydował budżet i przypadek:D
Ale do tematu: jeśli wybierzesz którąkolwiek z tych drukarek przygotuj sobie znajomego ogarniającego drobną mechanikę, elektrykę (niekoniecznie elektronikę), podstawy fizyki (jeśli sam nie ogarniasz), bo teoretycznie wyjmujesz z pudła skręcasz i działa, a praktycznie to:
Ja_tutaJ - @17loginbylzajety: i to jest prawdziwy problem... ilu ludzi tyle opinii;p
...

źródło: IMG_20240419_165150

Pobierz
  • Odpowiedz