Wpis z mikrobloga

Moja firma to żart XD

Wczoraj na zebraniu typiara od spraw małoważnych przekazała nam że w kwartale jest tyle nieobecności (L4) pracowników że tak naprawdę brakuje nam 3 etatów, doszła do wniosku że jak już chorujemy to mamy robić tak żeby dzień wolny który nam przysługuje w tygodniu (pracujemy w soboty również) przerzucić sobie na dzień gdy jesteśmy chorzy XD No i oczywiście zwolnienia lekarskie to zło wcielone i unikać jak ognia XD

Jak gadałem z jednym typem później (też odklejony) to stwierdził że jak ktoś bierze bezpodstawnie urlop na żądanie i by to wyszło to powinien dostać naganę bo on w tamtym roku był tylko raz na L4 i wziął jedną UŻ, zapytany kto mu nie kazał brać więcej i częściej być na L4 to stwierdził że go na to nie stać XD Więc tak, jak Ja mam gorzej to wszyscy mają mieć, wszyscy równo wszyscy gówno.

No cóż, wyczuwam że przez to zebranie posypią się L4 na majówkę XD

#praca #pracbaza #kolchoz #dziendobry
maikeleleq - Moja firma to żart XD

Wczoraj na zebraniu typiara od spraw małoważnych ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@maikeleleq niby się słyszy o takich miejscach, czyta, ale kvrwa wciąż nie dociera do mnie, że naprawdę wciąż są takie gułagi u nas w kraju :D unia europejska, 2024 rok. Sztuczna inteligencja, nano roboty, drony bojowe, a w polskich gułagach nadal mówią, że L4 to zło xD
  • Odpowiedz
@maikeleleq: u mnie jak jesteś chory to masz się w robocie nie pokazywać. Pozarażasz innych i problem większy. A zwykle trzy dni L4 i człowiek staje na nogi.
  • Odpowiedz
  • 8
@ciemny_kolor

Wg kodeksu pracy:

Co do zasady pracodawca obowiązany jest udzielić urlopu na żądanie, jeżeli pracownik skutecznie poinformuje go o zamiarze jego wykorzystania. Odmowa zgody na urlop na żądanie może nastąpić tylko w wyjątkowych przypadkach. Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 28 października 2009 r., II PK 123/09, LEX nr 551056; orzekł, iż obowiązek udzielenia urlopu "na żądanie" nie jest bezwzględny, a pracodawca może odmówić żądaniu pracownika ze względu na szczególne okoliczności,
  • Odpowiedz
@maikeleleq: problem leży po obu stronach, póki pracownicy będą traktować l4 jako dodatkowy urlopik, to pracodawcy będą odstawiać #!$%@? - to nie jest tak że jedna czy druga strona jest bez winy w takich sprawach, pracuję w średnio dużej firmie około 100 osób, nigdy nie było problemu z l4 no ale nigdy nikt go nie nadużywał, jak był chory to go brał i tyle - ale starczy np poczytać wykop tutaj
  • Odpowiedz
@T__J to jest skrajny przypadek podany. W mojej pierwszej pracy, jak była kontrola od urzędników ISO, to wcześniej też kierownik zakładu chodził i prosił aby w tym dniu nikt uż nie brał.
  • Odpowiedz
a w polskich gułagach nadal mówią, że L4 to zło xD


@LezliNilsen: w polskich januszeksach króluje robotyzacja i cała robota się sypie jak biorobot pójdzie na L4
  • Odpowiedz
niby się słyszy o takich miejscach, czyta, ale kvrwa wciąż nie dociera do mnie, że naprawdę wciąż są takie gułagi u nas w kraju :D unia europejska, 2024 rok. Sztuczna inteligencja, nano roboty, drony bojowe, a w polskich gułagach nadal mówią, że L4 to zło


@LezliNilsen: naprawdę ja bym się kiedyś zatrudnił w takiej firmie tylko żeby trollować takich januszy, co myślą że niewolników mają za minimalną xd
  • Odpowiedz
  • 7
@nairoht Niby masz rację ale powiem ze swojego doświadczenia, że #!$%@? firmy przyciągają olewaczy, a poważni pracodawcy wolą bazować na zaufaniu do pracowników niż ciągłemu monitorowaniu.

Jeśli firma płaci solidnie, to może wybierać ludzi podchodzących poważnie do pracy i takich problemów nie ma. Jak się znajdzie ktoś, kto leci w konia, to dziękuje się takiej osobie.
  • Odpowiedz
u mnie jak jesteś chory to masz się w robocie nie pokazywać


@Wight: U mnie teraz na szczęście też tak jest, ale w poprzedniej firmie to idioci chorzy do roboty przychodzili i to w takim stanie, że wyglądali jakby zaraz mieli zdechnąć. Raz dyrektor kazał gościowi dosłownie #!$%@?ć do domu XD no zwierzęta po prostu
  • Odpowiedz
@Dietetyq

> niby się słyszy o takich miejscach, czyta, ale kvrwa wciąż nie dociera do mnie, że naprawdę wciąż są takie gułagi u nas w kraju :D unia europejska, 2024 rok. Sztuczna inteligencja, nano roboty, drony bojowe, a w polskich gułagach nadal mówią, że L4 to zło


@LezliNilsen: naprawdę ja bym się kiedyś zatrudnił w takiej firmie tylko żeby trollować takich januszy, co myślą że niewolników mają za minimalną xd


Rękę
  • Odpowiedz
@Dlkvv: Nie każda firma może płacić solidnie, nikt za pracę za którą może płacić X, nie będzie płacić 150%X tak działa świat - dlatego z jednej strony mamy pracownika olewacza, a z drugiej pracodawcę który musi wprowadzać jakiś #!$%@? rygor bo inaczej ma z nim problem, to nie jest takie 01 jak się wydaje o podnieśmy mariuszowi stawkę o 50%, no nie podniesiemy bo zdechniemy na rynku i nie będziemy konkurencyjni¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 18
@maikeleleq: to jest nic, u mnie w kołhozie są tzw. "stratedzy". Jak wiemy na L4 wypłaca się 70% pensji (liczona jest średnia z ostatnich 3 wypłat). No i są ziomki co potrafią #!$%@?ć nadgodziny z weekendami przez bite 3 miesiące, wykręcają 200% normy, tylko po to żeby potem wziąć L4 na którym zarabiają więcej niż jakby normalnie przyszli w te dni do roboty na 8 godzin xD ( ͡° ͜
  • Odpowiedz