Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #budowa #remont, szybkie pytanie dotyczące ocieplenia.
Stan obecny: Mam dom w którym połać dachowa nie jest ocieplona.. Strop wykonany jest terivy na której jest ok 5cm betonu. Całość ma ok 70m2 (a więc całkiem sporo). Wylewka niestety jest mocno chropowata (najwyraźniej nie była zacierana). Obecnie mam tam położoną wełnę (która ma pewnie grubo ponad 10 lat).
Co chciałbym osiągnąć: Na strychu chciałbym mieć graciarnię. Wpadłem na pomysł aby położyć tam styropian EPS 100 dwie warstwy pierwsza 10cm druga 5cm na zakładkę i na to płyty OSB powiedzmy 18mm. Nie będę przyechowywał tam cieżkich przedmiotów. Raczej jakieś pudła z butami, może meble ogrodowe. Jednocześnie chciałbym aby to było efektywne kosztowo.
Czy możecie podzielić się spostrzeżeniami na temat takiego pomysłu. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Chris_Karczynski: Nie, nie jestem uprzedzony. Ale ta wełna jest stara wieć tak czy owak muszę ją usunąć bo sądzę że straciła już swoje właściwości. W niektórych miejscach jest mocno zbita. Inna sprawa że obawiam się że legary + nowa wełna + osb wyjdzie drożej niż eps + osb.
  • Odpowiedz