Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuję porady dla majsterkowicza. Mianowicie, muszę kupić biurko. Ale nie moge znaleźć odpowiedniego rozmiaru, więc pomyślałem, że kupię blat, np. http://surl.li/stcck taki. A potem dokupię do niego nogi, np. https://metalowecuda.pl/nogi/27-noga-do-stolu-loft-x-55x72cm-sr46-5901304863450.html?gad_source=1 takie.
Zaczynam mieć jednakże wątpliwości czy konstrukcja będzie stabilna. Co byście powiedzieli jakbym do tego dodał jeszcze stalowe płaskowniki perforowane przykręcone między nogami a blatem tym samym wkrętem i łączące obie nogi ze sobą pod blatem?

#budujzwykopem #majsterkowanie
  • 10
  • Odpowiedz
@HuGho: będzie się gibać jak Anka na parkiecie z Alvaro. Pomyśl czy nie zrobić zamiast nóg jakichś szafeczek, raz że będziesz miał dodatkowe miejsce na szpargały dwa, będzie stabilnie jak forma Lewandowskiego przed transferem do Barcelony
  • Odpowiedz
@HuGho: będzie stabilne, sam mam podobne nogi pod blatem tworząc biurko narożne bo też miałem problem z rozmiarem, dla dodatkowej stabilizacji biurko możesz dokręcić do ściany przez metalowy kątownik
  • Odpowiedz
  • 0
No, to mamy przysłowiowe zdanie dwóch rabinów. ;-)

@Matronel dokręcenie do ściany nie wchodzi w grę, bo biurko nie będzie dotykać ściany z uwagi na konieczność pozostawienia miejsca/przewiewu przy grzejniku.
  • Odpowiedz
@HuGho: będzie się gibać i ogólnie pracowac jak osika, za cienki blat, nie usztywnione nogi.
Kup całe gotowe podwozie do biurka, jest tego na allegro w cholerę do wyboru, a jak chcesz cebulić albo kosztem niewielkiem pracy mieć biurko solidne jak czołg, to rozejrzyj się czy w twojej okolicy ktoś nie wyprzedaje za grosze używanych biurek firmowych - bywa, że za darmo można mieć zajebiste podwozie, z korytami na kable, nóżkami
  • Odpowiedz
@HuGho: jeszcze dla ilustracji na zdjęciu masz moje podwozie od mojego w ten sposób robionego biurka - oryginalne było ciężkim jak jasny pieron stołem otrzymanym za darmo u mojego pracodawcy, po wywaleniu oryginalnego blatu i skróceniu o 50cm (oryginał miał 180cm). Na to poszedł asymetryczny blat z dębowej klejonki i mam naprawdę zajebiste biurko.
Jarek_P - @HuGho: jeszcze dla ilustracji na zdjęciu masz moje podwozie od mojego w te...

źródło: 20230325_115355

Pobierz
  • Odpowiedz
@HuGho: Jak połączysz te nogi jak na foto to będzie OK. Bez tego zaraz by się wkręty wyrobiły i złoży się na bok. Tu dopóki spawy wytrzymają to będzie stało :)
  • Odpowiedz
@HuGho: w tym momencie stabilność byłaby tak dobra, jak sztywne i dobrze mocowane do nóg byłyby te poprzeczki, bo blat 1,8cm sztywności nie doda, moim zdaniem również wizualnie tak cienki blat będzie źle wyglądał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Biurko ma mieć 100cm szerokości i 60 cm głębokości, więc nie będzie jakieś wielkie. Grubszy blat może dziwnie by wyglądał. Ale to kwestia poboczna, może się zdecyduję na taki 2,8cm, zobacze jeszcze. Podstawa to stabilność przy tym pomyśle na konstrukcję. Musze tylko znaleźć płaskie profile perforowane żeby połączyć nogi.
  • Odpowiedz
Musze tylko znaleźć płaskie profile perforowane żeby połączyć nogi.


@HuGho: tyLe że by było to w miarę sztywne to musisz pospawać te profile z nogami, na śrubkach bedzie się i tak gibać
  • Odpowiedz