Wpis z mikrobloga

Dziś dzień rowerzysty.

Wyobraźcie sobie, że jesteście naukowcem i odkrywacie ekstrakt nowej substancji.
Kończycie robotę, wychodźcie z biura wsiadacie na rower i wracacie do domu.

W trakcie jazdy po ulicach swojego miasta znajdujecie się w intergalaktycznej czasoprzestrzeni. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Albert Hoffman, bo o nim mowa w 1943 roku 19 kwietnia, zażył ekstrakt który sam opracował; później nazwanego LSD ( popularny kwas).
Nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie było to wartość około 4x wieksza niż aktualnie zażywana by przenieść się w czasoprzestrzeni.

Cud, że dojechał do domu xD

#narkotykizawszespoko #kwas #lsd #ciekawostki #dziendobry
innv - Dziś dzień rowerzysty.

Wyobraźcie sobie, że jesteście naukowcem i odkrywacie ...

źródło: temp_file427710625383815490

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@innv: fragment z książki A. Hofmanna

"W ostatni piątek, 16 kwietnia 1943 roku, wczesnym popołudniem, byłem zmuszony przerwać pracę w laboratorium i udać się do domu z powodu niezwykłego uczucia niepokoju i lekkich zawrotów głowy. W domu położyłem się do łóżka i zapadłem w całkiem przyjemny nastrój jakby odurzenia, charakteryzujący się szczególnym pobudzeniem wyobraźni. W stanie podobnym do snu, z oczami zamkniętymi (blask dziennego światła sprawiał mi przykrość), chłonąłem zmysłami nieprzerwany
  • Odpowiedz
@innv: 4x 150 to 600 µg. Normalna porcja wynosi raczej ok. 100 µg. x4 to nadal nie jest ok. 250 µg. Musiałbyś przyjąć, że normalna dawka dzisiaj to 60-70 µg. Nie sądzę, żeby ktoś się w tych czasach bawił w takie ilości, ale nie siedzę w darknecie więc może ktoś inny się wypowie. Kwasy w 60s były raczej mocne. Zresztą screen z wiki.
Theobromine - @innv: 4x 150 to 600 µg. Normalna porcja wynosi raczej ok. 100 µg. x4 t...

źródło: lsd

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Theobromine sprzedają po 200-250 ug.

I jest to dawka mocna raczej dla doświadczonych osób.

Albert widział "co to robi" jednak nigdy nie tripował ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Albert widział "co to robi" jednak nigdy nie tripował ( ͡ ͜ʖ ͡)


@innv: oczywiście, że tripował. średnio co tydzień-dwa.
  • Odpowiedz
@innv: oczywiście, że można robić ekstrakt danej substancji, np ekstraktem z maku byłoby opium, aczkolwiek nijak ma się to do LSD. Tutaj mamy całkiem nowa substancję pochodną substancji znajdującej się w sporyszu, czyli ergotaminy. Ergotaminę juz można by było nazwać ekstraktem ze sporyszy. Dietyloamid kwasu D-lizergowego To już inna substancja.

To tyle jeśli chodzi o poprawność chemiczną
  • Odpowiedz