Wpis z mikrobloga

Narodziłem się na nowo.

Pismo Święte naprawdę jest Bożym Słowem, spisanym przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego. Jest prawdą, całkowicie spójną i harmonijną, jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego, jak napisano:

" List św. Pawła do Rzymian 1:16-17
[16] Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka, [17] Bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie. "

"List św. Pawła do Efezjan 2:3-5 BW1975‬
[3] Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; [4] Ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, [5] I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem — łaską zbawieni jesteście"

Przeżyłem dar łaski i przebaczenie grzechów, na które nie zasługiwałem i otrzymałem nowe życie w Jezusie Chrystusie. Tak, to prawda, bo On żyje i czeka z tym darem łaski na każdego, kto zbliży się do Niego.

Kiedyś wątpiłem i byłem ateistycznym bojownikiem. Wszelką wiarę miałem za głupotę, a wierzących za hipokrytów. Było to dla mnie martwe. Tak samo, jak ja byłem martwy wewnątrz. Ogólnie miałem wielką niechęć do ludzi. Od czasów szkoły średniej miałem depresję, byłem bardzo zagubionym człowiekiem. Nie widziałem dla siebie nadzieji i byłem spaczony grzechem wszelkiego rodzaju.

Gdy już chciałem kończyć ze sobą spotkałem pewną osobę, która stała się moim przyjacielem. Nigdy z nikim się tak nie dogadywałem. W czasie swojego stanu psychicznego, gdy raczej ludzi unikałem i gardziłem... Ale był to ktoś, kto odróżniał się od tych wszystkich ludzi. Potem okazało się, że jest to osoba wierząca, odkryła się z tym przede mną. Wtedy pytałem "dlaczego?", bo oczywiście, ze względu na swoje poglądy wiedziałem, że relacja zaraz się skończy. Nie stało się tak. Ona przyprowadziła mnie do Jezusa, bo zdecydowałem się wykonać krok. Był to długi proces, ale dziś wiem , że Bóg zadziałał przez człowieka i znalazł mnie. Po jakimś czasie nasze drogi z tą osobą się rozeszły, ona pojechała na inny kontynent, a ja znów zostałem sam ze sobą i z tym glowie, z czym mnie zostawila.

Zacząłem czytać Słowo Boże z wiarą. Zobaczyłem jak to Słowo otwiera człowieka, działa w taki sposób , jakbyś patrzył w zwierciadło i widział wszystko to, co z tobą jest nie tak. Wreszcie otworzyłem serce przed Bogiem i zawołałem do niego, czy jeszcze może mi przebaczyć, w pokucie i ze łzami spływającymi po twarzy wyznawałem swoje grzechy. I poczułem ogarniającą mnie miłość, jakby nie otoczyła i dotknęła. Wtedy zrozumiałem , że zostało mi wybaczone, bo nasz Bóg jest żywym Bogiem i przez wiarę w Jezusa Chrystusa oczyszcza i uwalnia nas. Dostałem nowe życie, moja depresja zniknęła z dnia na dzień , moje spojrzenie na ludzi i na świat całkowicie się zmieniło. Przyżylem i dalej przeżywam upamietanie od dawnych nawyków i martwych rzeczy, dzięki mocy Ewangelii. Czuję, że Duch Świety działa i dalej mnie zmienia.
Dziś mam 24 lata i jestem 3 miesiące po ślubie ze wspaniałą dziewczyna, również chrzescijanką i ciesze się każdym dniem życia z Jezusem.

Jeśli dotrwałeś/dotrwałaś do końca, wysłuchaj mnie. Bóg ma różne ścieżki dla każdego człowieka i chce dla ciebie zbawienia. W jakimkolwiek położeniu życiowym i psychicznym dziś jesteś, masz możliwość nowego życia, gdzie nie ma pustki i gniewu, a jest miłość, prawdą i przebaczenie.
Ja, gdy byłem zgubiony myślałem że już sprawdziłem te drzwi i nic tam nie było, ale byłem w wielkim błędzie, jako dziecko gniewu. Jezus stoi za tymi drzwiami i chcę cię przyjąć do siebie. Sprawdź te drzwi, a jeśli już sprawdziłeś i myślisz, jak ja myślałem, zrób to jeszcze raz. Ale najpierw otwórz się i spójrz do Ewangelii.

Jeśli nie łączy ci się stary testament z nowym i to cię odrzuca, wiedz, że Jezus jest obecny w starym testamencie, był tam zapowiedziany w wielu księgach, setki lat przed swoimi narodzinami, a gdy przyszedł wypełnił wszystko, co było o nim napisane.
Kiedy przyjmiesz i zrozumiesz Biblię jako całość, zobaczysz jak wielki dowód miłości przekazał nam Bóg, w tym Słowie, które jest swoistą instrukcją życia i mocą, dla każdego, kto wierzy.
Amen

"Księga Izajasza 53:1-12
[1] Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? [2] Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. [3] Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego. [4] Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. [5] Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. [6] Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. [7] Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. [8] Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. [9] I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. [10] Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. [11] Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. [12] Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami."

#wiara #chrzescijanstwo #depresja #przegryw
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@An-Dagda: przejrzyj proszę mój stary profil, nick Wegetujemy. Po prostu czułem potrzebę żeby coś tu znowu napisać, po tym co pisałem wcześniej
  • Odpowiedz
Jest prawdą, całkowicie spójną i harmonijną, jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego, jak napisano



@Helives: biblia jest prawdą, bo tak w niej napisano. Bardzo to przekonujące ;)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

uważałem Biblię za kolejne narzędzie stworzone przez człowieka do kontrolowania mas, i pozyskania władzy, pieniędzy.


@Helives: Ja tak nie uważam. To znaczy chyba zgodzisz się, że jak ktoś chce to może wykorzystywać Biblię i religię w sposób niecny i że takie przypadki się zdarzały i pewnie będą zdarzać. Ale to wtórne wykorzystanie już istniejącej religii. Natomiast Biblia powstała, szczególnie ta starsza część, z bardziej prozaicznych powodów.

Ludzie od zawsze starali się
  • Odpowiedz