Wpis z mikrobloga

Ustaliłem sobie, kiedy kupię nowe auto.

Otóż kupię sobie taką np. Octavię IV 1.6 MPI 110 KM (czy coś podobnego zależy co będzie produkowane) jak uznam, że już pora. Czyli będę w stanie kupić ją za gotówkę z rocznych oszczędności z samego tylko dochodu pasywnego (nie wliczając bieżących oszczędności z działalności), ORAZ nie będę odczuwał pozostawienia kilkadziesiąt % więcej pieniędzy pod dystrybutorem, gdy już bardziej będzie liczyło się dla mnie, że np. przejadę autostradą 500 km komfortowo w 4h10min* (ale za 140 zł), zamiast komfortowo w 4h35min (ale za 100 zł).

A póki co przez najbliższe lata Fabio Kombi 1.0 MPI 60 KM 2022' służ mi ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

*125 km/h na tempomacie uważam za najbardziej optymalne (gdy ma się więcej kasy)

#samochody #motoryzacja #skoda #auto #autohandel #oszczedzanie #biznes
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@marv0lo: Moja Fabia na trasach średnio przy prędkościach sto kilkanaście km/h spala 6,5 L paliwa, z czego 97-98% to #lpg

Zresztą średnie spalanie z całości 22,5 miesięcy użytkowania odkąd wyjechałem z salonu i przejechanych 75 tys. km podobne bo 0,3 L benzyny + 6,1 gazu.

Octavia też zostałaby zagazowana.

@jurek-gagarin Na razie kiepsko na tym kierunku, ale będę to sukcesywnie rozbudowywać w kolejnych latach.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ok wszystko jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo ostatnio robiłem 900km moją yariską w hybrydzie i wyszło mi 5.2l przy jeździe 125km/h. uznałem to za elegancki wynik a co dopiero 20zł za 100km
  • Odpowiedz
jak uznam, że już pora. Czyli będę w stanie kupić ją za gotówkę z rocznych oszczędności z samego tylko dochodu pasywnego


@Adamfabiarz: z tego co tam piszesz to klepiesz dużo kilometrów, jak domniemam nie hobbystycznie tylko na tym jakoś tam zarabiasz a przynajmniej "nie tracisz",

weź sobie leasing i bizkaj? po co dorabiać jakieś tam filozofie i inne etapy do spełnienia?
no chyba, że o to Ci chodzi, to taka jak
  • Odpowiedz
  • 0
@marv0lo: Przy czym robię 200 zł / 1000 km na trasie z prędkościami ekspresowymi. W mieście wychodzi mi bardziej 220 - 240 zł / 1000 km. Ale równoważy się to z przepisową jazdą na krajówkach wojewódzkich gdzie zatankuję za 160 - 180 zł / 1000 km.

@SpalaczBenzyny Dużo zawodowo ale hobbystycznie / prywatnie też. Np. teraz prywatnie pojadę w weekend 2 x 900 km. Potem zawodowo za tydzień pojadę do Bruskeli.
  • Odpowiedz
  • 0
@mat0707: Na świecie w wielu krajach jest produkowane - Chiny, Indie, chyba też Brazylia, może RPA choć tu nie jestem pewien. A przede wszystkim w Europie jest produkowana w Ukrainie m.in. na Ukrainę, Mołdowę, Gruzję, itd. Z dostępnością części nie ma najmniejszego problemu. To minimalnie wzmocniony (głównie komputer i dolot powietrza) dobrze znany 1.6 MPI, których jeżdżą po polskich drogach nadal setki tysięcy. A w razie czego Ukraina jest zaraz po
  • Odpowiedz