Wpis z mikrobloga

Czy podczas przypadkowego oderwania szwu może jego część zostać pod skórą? Czy szew jest na tyle twardy, że jak zostanie wyrwany, to w całości?

Byłem dzisiaj na ściąganiu szwów chirurgicznych po wycięciu zmiany skórnej na udzie. Jak wróciłem do domu to zobaczyłem, że do spodni dresowych jest przyczepiony jeden szew i doszedłem do wniosku, że musiał się oderwać od rany podczas drogi DO szpitala.

Za dwa tygodnie idę znowu do chirurga odebrać wyniki, ale zastanawiam się, czy istnieje możliwość, że część tego oderwanego szwa została pod skórą i czy już tam zostanie, bo wrośnie w skórę przez te dwa tygodnie.

Wiem też, że są szwy rozpuszczalne i nierozpuszczalne, ale zakładam tutaj scenariusz, że jednak miałem założone szwy nierozpuszczalne.

Zdjęcie podglądowe z internetu.

#medycyna #zdrowie #lekarz #chirurgia #kiciochpyta
maciorqa - Czy podczas przypadkowego oderwania szwu może jego część zostać pod skórą?...

źródło: szwy-medyczne-po-operacjach-szyte-szwy-chirurgiczne-na-ciele-ludzkim_217516-569

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Dumle007: Jeżeli jest nierozpuszczalny to jakim niby cudem?

Powtarzam: wiem, że rozpuszczalne szwy jak sama nazwa wskazuje po jakimś czasie znikają, ale nierozpuszczalne nie.
  • Odpowiedz
To jest po prostu ciało obce i organizm sobie z nim poradzić, zrobi się strupek i z czasem samo odpadnie. Ewentualnie jakieś zgrubienie na skórze, pryszcz i też wyjdzie
  • Odpowiedz