Wpis z mikrobloga

Niewyspany/zmęczony kierowca jest dużo większym zagrożeniem na drodze od takiego po jednym piwie. 93% wypadków powodują trzeźwi, a odsetek tych powodujących pod wpływem spada. Mamy ostatnio trochę #!$%@? na punkcie alko, a za mało mówi się o innych rzeczach. Co nie oznacza, że pijani kierowcy przestali być problemem - są nadal.

#samochody #polskiedrogi #polska #bezpieczenstwo #alkohol #niepopularnaopinia
Meregle - Niewyspany/zmęczony kierowca jest dużo większym zagrożeniem na drodze od ta...

źródło: Zmeczony-kierowca-to-niebezpieczenstwo-na-drodze_1920x1080

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@magdalena-gaska: Jakichś gotowych rozwiązań nie mam(ot przemyślenia z dupy), ale edukacyjnego przekazu dla osób którzy nie wsiadają za kółko po alko jest proporcjonalnie za mało.
  • Odpowiedz
@Sinti: i jeszcze ile tych trzeźwych pod wpływem innych środków. Obok mnie był wypadek w nocy. Zginęlo dwóch Ukraińców. Babka wracała narąbana z dyskoteki, w mieście jechała 160 km/h. Walnęła w tył ich samochodu. Biegły wyliczył, że w momencie uderzenia jechała jakieś 120 km/h. Po hamowaniu.
  • Odpowiedz
@Meregle: Od 6 lipca tego roku nowe samochody będą musiały posiadać system wykrywania zmęczenia u kierowcy. To już funkcjonuje ale te systemy bardzo często są nadgorliwe.
  • Odpowiedz
93% wypadków powodują trzeźwi, a odsetek tych powodujących pod wpływem spada.


@Meregle: w rzeczywistości jest jeszcze gorzej, bo każdy wypadek z udziałem kierowcy pod wpływem to z automatu jego wina, nawet jak stał na stopie i ktoś w niego wjechał.
  • Odpowiedz
w rzeczywistości jest jeszcze gorzej


@tomtom666: Co ty bredzisz xD
Nie ma czegoś takiego jak kierowca pod wpływem, po prostu nie powinno go tam być więc to logiczne że co by się nie stało to jego wina.
  • Odpowiedz
pytanie jeszcze jakie wypadki powodują trzeźwi a jakie pijani


@Sinti: Po alkoholu wypadki są poważniejsze.

Dla sprawców wypadków kierujących samochodem osobowym za 2023 rok:

- po alkoholu 825 wypadków w których zginęły 156 osoby (0.19 ofiary śmiertelnej na wypadek)
- wszystkie wypadki: 14013 wypadków, zginęły 1152 osoby (0.082 ofiary śmiertelnej na wypadek)

Czyli wypadki powodowane przez kierowców po alkoholu są ponad 2x poważniejsze w skutkach jeśli chodzi o śmiertelność.
Co 17
  • Odpowiedz
@Meregle: 100% racji. Z mojego doświadczenia oceniam że niewyspany i zmęczony to bardziej jak po 4. Ale nie mam pewności bo nigdy nie jeździłem po alko więc nie mam porównania (rower się nie liczy)
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak kierowca pod wpływem, po prostu nie powinno go tam być więc to logiczne że co by się nie stało to jego wina.


@CH3j: nie, to tak nie działa. Jak #!$%@? będzie stał na światłach czy gdziekolwiek i ktoś w niego wjedzie to winą za kolizję będzie obarczony kierowca, który w niego wjechał.

To nie działa tak, że #!$%@? = zawsze winny cokolwiek by się nie działo.
  • Odpowiedz
@Krupier: Piealem o logice nie o prawie czy kodeksie ruchu drogowego.
Pijany za kierownicą = winny bo jak pisałem nie powinno go tam być.
  • Odpowiedz
Niewyspany/zmęczony kierowca jest dużo większym zagrożeniem na drodze od takiego po jednym piwie. 93%


@Meregle: Jakiekolwiek usprawiedliwianie osób wsiadających po alkoholu za kierownicę jest ciężkim upośledzeniem umysłowym.
  • Odpowiedz