Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, jest sprawa. Potrzebuję zorganizować przyjacielowi wyjazd na sylwestra w góry, a nie jest to kompletnie w zakresie moich przeszłych doświadczeń. Niestety jego żona przegrała walkę z rakiem (przerzut na kości) i ostatni czas razem spędzają podróżując dookoła świata, dopóki jeszcze mają siły i resztki zdrowia. Szukam bajkowej lokacji, gdzie o tej (sylwestrowej) porze roku będzie dużo śniegu, pokój z pięknym widokiem na góry (rekomendacje konkretnego miejsca i domku/pokoju mile widziane), spokojniejsza impreza sylwestrowa (para wiek 50, nie pijąca) z wyśmienitym jedzeniem. Macie jakieś miejsca godne polecenia i możecie też załączyć jakieś zdjęcie z Waszych niezapomnianych urlopów? Może Mirabelki zaliczyły godny polecenia, romantyczny pobyt od swoich niebieskich pasków który wspominają do dziś? ( ͡º ͜ʖ͡º) Polska, Czechy, Słowacja, może Włochy? Nie wiem czy już nie za późno, żeby jeszcze na ten rok coś zorganizować :(

Byłoby super, gdyby na miejscu mogliby się porozumieć z hostem po angielsku, ale nie jest to problem którego nie da się na dzień dzisiejszy obejść za pomocą technologii.

Nie wiem za bardzo jak to otagować więc wołam #mirabelkipolecajo #podroze #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 4
  • Odpowiedz
@Marrond jak nie chcą daleko jechać to Hotel złoty groń w Istebnej ale śniegu ci nie zagwarantuję, takie coś to tylko Alpy praktycznie. Zresztą fajnych hoteli w Polsce z dobrą lokalizacją jest od cholery i ciut ciut.
  • Odpowiedz
@Marrond: znam fajne hotele na Kaukazie, w Gruzji i Azerbejdżanie. Koniec końców nawet tanio, ale...

Sylwester może być problematyczny, bo tego rodzaju noclegi wyprzedają się w moment.

https://www.booking.com/hotel/ge/rooms-kazbegi.pl.html
https://www.booking.com/hotel/az/pik-palace.pl.html

W samym Gudauri/Kazbegi jest bogata oferta innych obiektów, nie takich fajnych, ale zawsze coś. Z tym drugim hotelem większe szanse, ale jego sprzedaż ruszy dopiero na jesień (dlatego nie jest jeszcze wyprzedany).
  • Odpowiedz