Wpis z mikrobloga

@Ateeeny: Jak chodzi o najpopularniejsze to grafika jest całkowicie z dupy. Żywiec piłem może 2 razy w życiu bo to szczyny.Na wyspach popularniejsza jest belgijska Stella a we Włoszech Birra Moretti.
  • Odpowiedz
@Megasuper:

myślałem że może zainteresować piwoszy


To tłumaczyłoby tag piwo.
Natomiast ludzi spod tagu craftbeer raczej nie interesuje która marka ma najwyższy wolumen produkcji w poszczegolnym kraju, raczej przyjęło się że "craft" jest przeciwieństwem koncernowej masowości..
  • Odpowiedz
Stella w Belgii? Bzdura, Jupiler na pierwszym miejscu


@Sfont_stont: nie wiem jak w reszcie Belgii, ale z moich doświadczeń, w Brukseli to ludzie głównie polskie piwa kupowali albo akurat tak trafiałem zawsze, że ktoś je kupował jak akurat byłem w sklepie. Zawsze Karpackie, Dębowe Mocne albo Karpackie. Dziwnie było stać na przejściu dla pieszych w centrum miasta i zobaczyć jak obok pan murzyn pije karpackie z puchy albo jak w całym
  • Odpowiedz
Widziałem gdzieś wcześniej tą mapę i ktoś napisał, że to nie są najpopularniejsze piwa w kraju, ale najpopularniejsze za granicą z danego kraju.


@Nudnosci a z tym to już się zgodzę. Rzeczywiście z polskich piw za granicą to widziałem tylko Żywca, Lecha i Tyskie
  • Odpowiedz
@europa: To prawda, Perła Export to pomyłka. Export to nazwa stylu piwa gdzie używa się większego ekstraktu niż w klasycznym jasnym lagerze więc teoretycznie Perła Export powinna być słodsza i bardziej treściwa od Chmielowej tymczasem są to jakieś rozwodnione siki.
  • Odpowiedz