Wpis z mikrobloga

Najgorsze jest to, że najpięknejszych i najlepszych rzeczy w życiu nie da sie kupić. Cope rozwój zawodowy przestał mi wystarczać. Tutaj gdzie się rozwijam dociągne może w porywach za kilkanaście lat do 2x średnia krajowa ale to wszystko.

Zresztą co z tych pieniędzy jak moim marzeniem jest grupa znajomych, dziewczyna, dzieci. Pieniądze są potrzebne dopiero jak masz te rzeczy - patrz piramida maslowa. Na szczycie jest samorealizacja, nie można się wiecznie rozwijać nie mając spełnionej potrzeby przynależności czy bycia kochanym. Nowy iphone czy samochód w moim przypadku dał mi radość przez tydzień.

To samo z wakacjami, jeżdżenie samemu jeszcze bardziej potęguje stan przegrywu, to nie ma sensu. Raz jedyny byłem samemu za granicą - wystarczy mi, czułem się jak zjeb będąc wokół tych grupek i słodkich parek przez cały czas. Myślałem przed, że kogoś poznam. Szkoda tylko, że POZNAĆ mnie nikt nie chciał.
Wyjazd na żagle na mazurach z kobietą czy grupą znajomych > wakacje na malediwach, dubaju czy nowym jorku samemu.

Czuję, że wszystko mi staje się obojętne, tracę motywację do robienia czegokolwiek - bo ileż można robić to wszystko samemu ?? Czuję że wypadłem już jakiś czas temu ze standardowej drogi życiowej i nie wiem jak znowu trafić na właściwy tor...

#blackpill
#przegryw
  • 15
  • Odpowiedz
@jonasz68:

dziś kobieta woli być sama, niż z chłopem który jest mniej niż przeciętny


Heh, kiedyś ostracyzm społeczny dla baby to było brak chłopa, dziś ostracyzm przyjaciółek jak masz chłopa który jest przeciętny
  • Odpowiedz
@jonasz68: No niestety los przeciętnego chłopa to zapieprzać na rodzinę- taki soft wgrany.
Poza tym czym skorupka przesiąknie za młodu tym trąci na starość. Jak miałeś #!$%@? dzieciństwo przez różne czynniki jak na przykład bieda i nauczyłeś się oszczędzać każdy grosz to jak już zaczniesz zarabiać to nawet nie będzie chciało się wydawać hajsu. Dzieciaki z bogatszych domów nauczyli się podróżować, być otwartym i poznawać ludzi w wieku dojrzewania, więc jadąc
  • Odpowiedz
@jonasz68: Pojechałeś raz na wycieczkę i masz pretensje nie wiadomo o co.

Poznawanie ludzi, utrzymywanie kontaktu i relacji to też umiejętność, która wymaga wysiłku.
  • Odpowiedz