Wpis z mikrobloga

Ostatni raz przeszedłem #gothic3 w 2012 roku. Teraz przechodzę go ponownie. I do Nordmaru było jeszcze znośnie. Co prawda irytowały mnie niektóre jaskinie, które do swobodnej eksploracji wymagają zabicia np. 50 szkieletów, 20 pełzaczy i 10 ognistych jaszczurów ale to co się dzieje w Nordmarze to już jest ostra przeginka. Co chwila obozowiska orków. Niektóre tak wielkie, że trzeba się bawić w zabijanie grup po 40-60 przeciwników przez 20-30 minut. Grobowce tych nordmarskich wojowników (żeby je wyczyścić znowu trzeba ubić jakieś 50 szkieletów w każdym z osobna). Oprócz tego praktycznie co kilkanaście kroków na szlakach są szablozęby, lodowe wilki, ogry, rozpruwacze itp. Wisienka na torcie to odbijanie kopalni i kotła. Nasrali tego tyle, że czasami aż się rzygać chce i się odechciewa grać. No bo ile można non stop zabijać takie ilości tych samych przeciwników...
#gothic
  • 9
  • Odpowiedz
To ja też zawsze na Nordmarze odpadałem.
Z 20 podejść i to dosłownie do gothica 3 i ani razu nie miałem tyle siły na to żeby go skończyć.
  • Odpowiedz
@Delintik: dlatego najlepiej grać magiem i kula ognia z auto namierzaniem robi brrr albo jakaś obszarówka niż się meczyć z każdym wrogiem mieczykiem. Albo po prostu nie czyścić całej mapy xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Wimix21: No #!$%@?, jeszcze zapomniałem o najważniejszym - drugie tyle czasu zajmuje zbieranie fantów po tych wszystkich zabitych orkach, szkieletach itp. xD
@typbezkasy95 Ja nie dość, że poszedłem w drogę wojownika, to jeszcze zrobiłem wielki błąd i nauczyłem się mistrza walki mieczem. Czyli każdy ork i człowiek po ciosie moim mieczem się przewraca. Trzeba czekać aż wstanie, żeby móc go dalej bić. A on na dodatek zawsze wstając zadaje nam jeden
  • Odpowiedz
@Delintik: ale to byłoby op jakby dodali mechanike szybkiego dobicia, gdy wróg się przewraca. Co do masy itemów do zbierania, jeśli chcesz to poszukaj na youtubie pluginów, nie wiem, który konkretnie, bo ja grałem z modpackiem ale podnoszenie z ziemi, czy zbieranie ze skrzyń i ciał itemów robiłem prawym przyciskiem myszki, bardzo szybko i bez żadnych animacji. Do gothica 3 też są pluginy na przyśpieszenie czasu
  • Odpowiedz
@Delintik: To ja zawsze mam tak że Nordmar mnie najbardziej wciąga swoim klimatem, walką o przetrwanie i zadaniami, a zawsze odpadam po zrobieniu kilku miast w Varancie. Łażenie po tej pustyni i ruinach świątyń jest dosyć szybko nużące, "miasta" Asasynów wiejo guwnem, do tego zawsze na tym etapie mam już na tyle rozbudowaną postać i ekwipunek, że mam już poczucie że silniejszy i tak już nie będę
  • Odpowiedz
@typbezkasy95: @Delintik: Kiedyś był tutaj takie memy z Razera i Logitecha, a właśnie do tego jest ten sprzęt.

Masz siedemset przycisków w myszce i zamiast się #!$%@?ć dwie godziny z klikaniem, wciska się jeden guzik i makro samo #!$%@? przedmioty z ziemi. W G3 wciska się Ctrl i LPM. I Bezimienny Dureń zbiera graty bez animacji. Dobrze jest sobie zrobić makro na spam LPM. Spam LPM się przydaje podczas walki,
  • Odpowiedz
G3 mi średnio podchodzi bo nie ma progresji postaci ani świata. Całą grę zabijamy te same moby i mając 60 level nie idzie to jakoś znacząco szybciej niż na 10.
  • Odpowiedz