Wpis z mikrobloga

@cebekk No nie wiem. Taka kamera czy odtwarzacz w tamtych latach to co najmniej kilkadziesiąt dolarów kosztował jak nie kilkaset. Teraz wyobraź sobie cała ciężarówkę wyładowaną tym. Myślę że była warta więcej niż 0,5% wartości takiej Supry, która nowa kosztowała 40k dolarów.
@abiT: Dobra, ale uwzględnij wszystkie ulepszenia i robociznę. Robili to innymi autami niż wyścigi. Żyli z tego kierowcy i mechanicy mając z tego jeszcze na lachony. Musieliby skutecznie porywać 2-3 zestawy dziennie, a jeszcze jakoś to opylić (a w cenach sklepowych pewnie byłoby to trudne)
@cebekk: No dobra nie chce mi sie szukać dokładnych cen i to wyliczać bo ktoś już to zrobił za mnie: link. Głównie były pokazane telewizory panasonic pv-m939. Tych telewizorów w taki kontener wchodziło 4992 sztuk. Taki nowy TV wart był wtedy 500$. Licząc, że sprzedadzą nawet za połowe czyli 250$ to jest 1,248,000$ o ile kontener był pełny. Co ciekawe w filmie pada kwota za zrabowany sprzęt i jest to
Musieliby skutecznie porywać 2-3 zestawy dziennie, a jeszcze jakoś to opylić (a w cenach sklepowych pewnie byłoby to trudne)


@cebekk: te auta nie byly w tamtym czasie takie drogie.
W ogole jak kogos interesuje historia f&f to gosciu, ktory byl doradca technicznym przy tym filmie. Do niego nalezala ta supra z pierwszej czesci, ale miala wtedy jeszcze inny kolor. Podjechal nia pod studio i praktycznie z miejsca dostal robote.

https://www.youtube.com/watch?v=e0YlwJwXlBk
@abiT: Dziwi mnie, że przy wyliczeniach ukradzionego łupu jest zawsze pomijana kwota sprzedaży samej ciężarówki i naczepy u pasera. No i też nie ma co patrzeć na ceny tych aut obecnie, bo w czasach gdy ten film kręcono one wszystkie były znacznie mniej warte. Nawet najdroższa Supra, przecież w samym filmie była "zakupiona" jako wrak. Żadne z aut głównych bohaterów nie było nie wiadomo jak drogie, a ten łup który kradli