Wpis z mikrobloga

Szukam kilku/kilkunastu (około 10) elementów zwykłego rusztowania warszawskiego żeby tak mieć dla siebie coś zrobić. Wszędzie gdzie się orientowałem to tak 80-100 zł przedział cenowy. Znalazłem na OLX i tam pełny element (nie połówka) 58 zł brutto (+ dostawa ale to i tak taniej niż gdzieś indziej) - sporo taniej nic tylko brać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest coś na co nie zwróciłem uwagi (bo się nie znam) co ma wpływ na cenę czy po prostu brać i tyle?

A i czy warto dobrać sobie takie mniejsze połówki (tak 4-6 elementów) aby w jakimś węższym pomieszczeniu mieć łatwiej je rozłożyć?

#remont #remonty #budowadomu #budowa #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
@Mikseth: może być zrobione z cieńszych rurek, nie zabezpieczone przed rdzą no i niekompatybilne z innymi ramkami ale to powszechne i jak kupujesz to od jednego producenta wszystko bo potem będziesz miał problem ze składaniem i rozbieraniem
  • Odpowiedz
  • 2
@Smarek37: https://www.castorama.pl/ramka-konstrukcyjna-polbram-steel-group-do-rusztowania-typ-warszawski-1600-x-820-mm/5908226686976_CAPL.prd Drożej ale taki + że mogę potem dokupić (w sumie jak zostawie sobie kontakt tam z OLX to niby też..)
@darek-jg

No i teraz właśnie dylemat kupić takie tańsze i tyle czy z jakiejś sieciówki żeby mieć możliwość dokupienia? Z drugiej strony te 10-12 elementów to dla mnie max bo przeważnie będzie pewnie i 6 starczyło. Ciężarów nie będzie na nich ustawianych jedynie drobne prace/dłubanina. Zawsze mogę je trzymać
  • Odpowiedz
@Mikseth: ja mam 300 ramek tych castoramowskich już z 5 lat i nic im nie dolega. Co prawda, rzadko używam, bo raczej nie robię na zewnątrz. Porobiłem sobie do nich podesty, wyspawałem dodatkowe barierki, porobiłem zaczepy do elewacji, kupiłem łączniki i kurna rusztowanko jak rozstawię na 2-3 piętra to jest sztywne, że nic gp nie ruszy.
  • Odpowiedz
@Mikseth: a i jak ty chcesz to do wewnątrz to kółka sobie dokup. A wąskie ramki jak najbardziej warto, żeby się w korytarzach, klatkach schodowych mieścić
  • Odpowiedz