Wpis z mikrobloga

Czym posmarować łańcuch w rowerze? Zwykły rower miejski bez przerzutek którym jeżdżę po bułki do biedronki. Łańcuch ma bardzo brudny od jakiegoś czarnego smaru i kurzu, piasku, do tego jest trochę luźny i raz mi spadł przez to. Bardziej go już nie naciągne tylnim kołem, więc chce go skrócić o jedno ogniwo rozkuwaczem + przy okazji umyć benzyną ekstrakcyjną I posmarować czymś, ale nie wiem czym. W Lidlu teraz są jakieś smary, jaki najlepiej wybrać? Albo może kupić na np. allegro jakiś?
#rower #pytanie #rowery
HumanBeing - Czym posmarować łańcuch w rowerze? Zwykły rower miejski bez przerzutek k...

źródło: temp_file6627320151919402118

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@HumanBeing: od zawsze używam squirt'a, i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Mam jeszcze muc off c3, ale to typowo na lato,jak jest sucho.

Edit: a jeśli masz tak naciągnięty łańcuch, to rozważ wymianę, bo już ogniwa pewnie wyciągnięte.
  • Odpowiedz
@HumanBeing: niczym w sprayu to na pewno. Po wyczyszczeniu po jednej kropelce rowerowego smaru na każdą rolkę, czekasz parę godzin i wycierasz do sucha. W łańcuchu nie smarujesz rolek czy ogniw tylko piny których nie widać. Na Allegro masz tego mnóstwo, możesz wziąć taki z ptfe.
  • Odpowiedz
o tego jest trochę luźny i raz mi spadł przez to. Bardziej go już nie naciągne tylnim kołem


@HumanBeing:
Łańcuch do wymiany, to grosze a przy okazji wyczyść koła zębate co by nowy nie nałapał od razu syfu. Przed założeniem wytrzyj z zewnątrz smar magazynowy przy pomocy ścierki i benzyny ekstrakcyjnej a na koniec nałóż po kropelce oleju na każdy sworzeń i zetrzyj nadmiar. Ja używam tego, po ośmiu latach
  • Odpowiedz
  • 0
@smk666 ja robię tak że nie smaruje łańcucha latami, jedynie popsikam WD-40 jak mocno zardzewieje i ciężko chodzi xD
Teraz mam nowy rower to może chociaż raz na pół roku naoliwie łańcuch żeby dłużej pochodził
  • Odpowiedz
popsikam WD-40 jak mocno zardzewieje i ciężko chodzi

@HumanBeing:
Wiesz, nie trzeba przesadzać z pielęgnacją jak nie jeździsz bo jakichś piaszczystych wertepach i masz osłonę łańcucha ale jednak nowy, niepowyciągany, odpowiednio przygotowany i od czasu do czasu zakropiony zanim zacznie rdzewieć odwdzięczy się tym, że będzie się dużo lżej jechało. Mocno zaniedbany łańcuch to 25-30% strat mocy w porównaniu do 3% dla zadbanego.
  • Odpowiedz